Resultater & Diplomer
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Resultater & Diplomer

Resultater 9. december 2017

Hvalsø Cannoball ” De 4 årstider” - Juleudgave 9. december

mangler du en medalje?send mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

RESULTATER MARATHON

Navn

Evt klub

Distance

Tid

Paw Mathiasen

Hvalsø

42

03:16:46

Mindaugas Garmus

Klub100Marathon

42

03:36:15

Morten Hemmingsen

42

03:36:22

Jan Balsby-Christensen

Lejre

42

03:51:56

Allan Kjær Andersen

42

03:58:50

Maria Houmann

42

04:06:25

Tina Rosenlund

42

04:06:25

Jan Ellefsen

Hvalsø

42

04:10:35

Morten Harboe-Jepsen

Hvalsø

42

04:10:50

Brian Vernersen

LMK Asnæs

42

04:23:01

Michael Aagaard  Jensen

Klub FK Odsherred Løberne

42

04:31:56

Peter Seider

Klub 100 Marathon

42

04:33:00

Annette Søvig

5 Tårns Motion

42

04:40:40

Claus Ø

5 Tårns Motion

42

04:40:40

Søren Østergaard

Klub100Marathon

42

04:47:34

Lise Friis

Klub100Marathon

42

04:52:03

Pernille Krogh Björklund

42

04:52:03

Camilla Clara Dahl

Sparta

42

05:29:20

Palle Arentoft

42

05:29:20

 

 RESULTATER HALVMARATHON 

Kenneth Lysgaard Andersen

21

1:31:59

Brian Jørgensen

LMK Asnæs

21

1:33:24

Mai Klærke

21

1:41:23

Jan Skovrind

Hvalsø Løbeklub

21

1:50:38

Mogens Hedengran

Hvalsø

21

1:50:38

Majbritt Andersen

21

1:52:00

Jari Hiltunen

21

1:53:37

Mathias Engell Andersen

21

1:54:00

Per Foss

Jyllinge Løbeklub

21

1:56:11

Henrik Larsen

LMK Asnæs

21

2:01:53

Nicolai Jessen

Hvidovre AM

21

2:02:26

René Emil E. Andersen

Hvalsø

21

2:03:34

Jan Mogensen

21

2:04:50

Brian Nørtoft Berntsen.

21

2:07:44

Carsten Petersen

21

2:08:00

Simon Lincoln

Hvalsø

21

2:08:58

Finn Malmos

Hvalsø

21

2:09:00

Jo Westby

Hvalsø

21

2:09:00

Allan Hallin

Hvalsø

21

2:09:46

Rikke Cebula

21

2:09:46

Susanne Arvo Wildt

21

2:09:46

René Jensen

21

2:13:00

Stine Winther

21

2:13:44

Anders Jeppesen

Hvalsø

21

2:15:34

Lene Toftemann, 

out-Run Frederikssund

21

2:16:00

Lars Jensen

Dansk Halvmarathon Klub

21

2:16:06

Maj-Britt Steenbuch Falk

Dansk Halvmarathon Klub

21

2:16:06

Anne Wieslander

Out-Run Frederikssund

21

2:16:27

Marian Schandorff

Roskilde Motion

21

2:17:34

Jonas Christiansen

21

2:17:43

Claus Mortensen

LMK Asnæs

21

2:24:15

Torben Witzell

Dansk Halvmarathon Klub

21

2:26:40

Lina Justesen

Hvalsø Løbeklub

21

2:27:00

Sonja Ejlersen

21

2:28:22

Sten Ejlersen

21

2:28:22

Rocio Andersen

Hvalsø

21

2:29:00

Charlotte Nylander

Hvalsø

21

2:29:51

Lea Witzell

Dansk Halvmarathon Klub

21

2:32:10

Camilla Pagh

Valbyløberne

21

2:45:16

Majbrit Mortensen

LMK Asnæs

21

3:05:39

Bo Lindrup

Sparta

28,4

Magnus Engell Andersen

21

Ulrik Jensen

21

RESULTATER 14 KM

Jørgen Mathiasen

Tølløberne

14

1:09:09

Flemming Fogh Jensen

14

1:10:23

Lars Nørgaard

14

1:12:20

Benjamin hansson

14

1:13:15

Jan Ahrenst

Tølløberne

14

1:13:30

Mads Andersen

Hvalsø

14

1:17:51

Tina Volsgaard Klausen

14

1:18:00

Carsten Jørgensen

Hvalsø

14

1:18:51

Jeanni Elkjær

Hvalsø

14

1:22:00

Gitte Mathiasen

Tølløberne

14

1:25:41

Louise Ralkov Hemmingsen

14

1:28:00

Bo Hjorth

14

1:30:37

Hanne List

Hvalsø

14

1:31:15

Christine Lund Jepsen

14

1:33:27

Ellen Holm

Roskilde Motion

14

1:33:34

Tom Birch Christiansen

Hvalsø

14

1:37:20

Eva Hedengran

Hvalsø

14

1:39:26

Gitte Vincents

Hvalsø

14

1:39:26

Helle Wriedt

Køge AM

14

Kristine Sørensen

14

 

RESULTATER 7 KM 

Navn

Klub

Distance

Tid

Frederik Hansson

7

00:30:51

Christian hansson

7

00:33:11

Morten B. Jakobsen

Hvalsø

7

00:38:52

Malthe Nybo

7

00:41:18

Brian Mandrup Rasmussen

Hvalsø Løbeklub

7

00:41:57

Lena Bred

Roskilde

7

00:42:00

Mille Hemmingsen

7

00:42:35

Helle Bech

Tølløberne

7

00:42:40

Niels  Jørgen Askirk

Hvalsø

7

00:42:40

Rasmus Skov                      

Tølløberne

7

00:42:51

Monica Brandtberg Larsen

Hvalsø

7

00:42:59

Lene Skov                           

Tølløberne

7

00:43:15

Pernille Westh

KHIF

7

00:44:00

Camilla Ralkov

Hvalsø

7

00:44:03

Carsten Westh

7

00:44:08

Lise Mynster

7

00:44:30

Dorte Klarskov

7

00:44:45

Ole Petersen

7

00:45:38

Christina Andersen

7

00:46:00

Nanni Lundsteen

Hvalsø

7

00:46:00

Asger Vestergaard

7

00:46:09

Lars Vincents

Hvalsø

7

00:46:40

Pia Meyer Sørensen

Hvalsø Løbeklub

7

00:49:00

Henny Maj Rasmussen

Hvalsø

7

00:51:30

Lea Jensen

Hvalsø

7

00:51:30

Betina Poulsen

Tølløberne

7

00:51:37

Janie Fravn

FK Odsherred

7

00:51:37

Jens Damsgaard

7

00:52:00

René Sørensen

KHIF/Poul Møller

7

00:52:00

Carsten Jensen

Hvalsø

7

00:55:23

Kirsten Roed

Hvalsø Løbeklub

7

1:02:29

Anne Christen

7

1:04:00

Rebekka Valentin Nielsen

7

1:05:18

Lone Askirk

7

1:20:00

Marianne Wig Harboe-Jepsen

7

1:20:00

Henrik Wig Harboe-Jepsen

7

1:20:52

Søren Harboe-Jepsen

7

1:20:59

Inge Rosenvang

7

1:21:00

Lars Tange

7

1:29:47

Ina Petersen

7

1:34:00

Knud Petersen

7

1:34:00

Jan Bonum

7

Rosa Hemmingsen

7

Susanne Olsen

FK Odsherred

7

Lars Bred