Resultater & Diplomer

Søg på hjemmesiden

Hvalsø Cannonball - Resultater 7. december 2019

Resultatliste er sorteret efter navn, længere nede på siden er den sorteret efter distance og tid. Diplomer kommer senere på ugen
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin
 
Anne-Marie Lyngbye - marathon nr. 200 
 
Resultater 7. december 2019 kl. 9.00 & 11:30
Sorteret alfabetisk.
 
Hvalsø Cannonball resultat 7. december 2019 kl. 9.00 og kl. 11.30
Navn Evt klub Distance Tid
Alex Nielsen LOMK Halvmarathon 02:10:50
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Allan Pedersen Herlevløberne Marathon 04:12:17
Amanda Søland - kl. 11.30   Halvmarathon 02:08:00
Anders Frank   50 Km 05:22:21
Anders Jeppesen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:30:46
Andreas Dyrby   50 Km 04:31:16
Anja Alling   Halvmarathon 02:19:06
Anna Emilie Friis Mikkelsen - kl. 11.30   14 km Ingen tid
Anne Kragh Andersen Roskilde Motion 14 km 01:34:00
Anne Leditzig - kl. 11.30   Halvmarathon 02:15:39
Anne Wonge   Halvmarathon 02:44:21
Anne-Marie Lyngbye - Marathon #200 Klub 100 Marathon Marathon 04:25:23
Anton Slettemose Team Slettemose 14 km 01:49:44
Bo Hjorth   7 km Ingen tid
Bo Johansen Klub 100 Marathon Danmark Marathon DNS
Bo Lindrup   28 km Ingen tid
Bodil Madsen DHK Halvmarathon 02:15:05
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:02:34
Brian Heebøll   Marathon 04:14:57
Brian Jørgensen LMK ASNÆS Marathon 03:55:18
Brian klug RIMO Halvmarathon Ingen tid
Brian Vernersen LMK asnæs Marathon 03:56:18
Britt Jørgensen Klub100 Marathon Marathon 04:34:38
Carsten Jensen   7 km 00:57:20
Casper Reinsholm   Marathon Ingen tid
Charlotte Poulsen Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:43:11
Charlotte Schiødt   Halvmarathon 02:52:47
Christina Lowies Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:14:50
Christina Søholm   7 km 01:10:00
Claus Blaabjerg Klub100 Marathon Marathon 03:57:42
Daniel Høgh Sørensen - kl. 11.30   14 km 01:22:00
David Bredo   Marathon 03:56:10
Dorthe M. Wiuf Nielsen - kl. 11.30   Halvmarathon 03:07:26
Durrin Hynes   Marathon 04:09:38
Ellen Holm Roskilde motion 14 km 01:34:00
Elsie Reitzel   50 km 05:51:09
Emilie Skotte - kl. 11.30   7 km Ingen tid
Emma Lovén Slott   7 km Ingen tid
Erhard Filtenborg   Halvmarathon Ingen tid
Erik Larsen Klub 100 marathon Danmark Marathon 04:43:11
Flemming Fogh Jensen   14 km Ingen tid
Flemming Wifstrand   Halvmarathon Ingen tid
Freja Pelck Hansen   Halvmarathon 01:54:47
Freja Stentoft Guldager IK Hellas 7 km 00:39:05
Gitte Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:40:11
Gregers Gammelsmølf Møns Løbe&Motionsklub Halvmarathon 02:52:47
Hakan Demirkan DHK Halvmarathon 02:44:22
Hanne List Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:46
Hans Christian Jensen   Marathon 04:34:38
Heidi Teichert Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:01
Henrik Bøggild   Halvmarathon 02:19:35
Henrik Harboe-Jepsen   7 km Ingen tid
Henrik Styrishave   14 km 01:15:00
Henrik Vejlebo Christiansen   Halvmarathon 01:54:00
Hugo Silfen-Jensen   7 km 00:44:00
Ib Erik Söderblom   50 km 05:31:06
Jakob Parby   Marathon 05:06:32
Jakob Schmidt   Halvmarathon 02:21:00
Jan Bonum   Halvmarathon Ingen tid
Jan Cederberg Ballerup trim Halvmarathon Ingen tid
Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon Ingen tid
Jane Brenøe   7 km 00:42:17
Jane Dall   Marathon 04:54:37
Janni Høgh Sørensen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:09:06
Jannie Slettemose Team Slettemose 7 km 01:19:35
Jeanette Zeuner   Halvmarathon 02:44:22
Jeanie McAleer Elkjær Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:00
Jens Peter Brenøe   7 km 00:42:17
Jens Poulsen   Halvmarathon 02:03:01
Jeppe Lyngbye Widding   Halvmarathon 01:57:12
Jes Knudsen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:00:40
Jes Ries Sigvertsen   Marathon Ingen tid
Jesper Christoffersen Mind2share Marathon 05:29:38
Jesper Saksun - kl. 11.30   Halvmarathon Ingen tid
Jette Bertelsen   Halvmarathon 02:35:22
Jimmy Nielsen Skive AM Halvmarathon 01:33:20
Johan Melin Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:49:23
Johnny Gøbel Broe   Marathon 04:50:40
Jonas Modig Hesselholdt   Halvmarathon 01:37:04
Jytte Pihl Nielsen Hvalsø Løbeklub 14 km Ingen tid
Jørgen Nicolaisen   Marathon 03:52:49
Kaj Kvisgaard Borum   Marathon 05:24.07
Karina B. Walhovd   Halvmarathon Ingen tid
Karina Suse Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:13
Kasper Davgaard Hvalsø Løbeklub 14 km Ingen tid
Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:34:44
Kim Hansen - kl. 11.30   Halvmarathon Ingen tid
Kim Slettemose Team Slettemose Halvmarathon 02:53:28
Kitt Krogh Dhm Halvmarathon 02:46:37
Kristjan Gudmundsson   Halvmarathon Ingen tid
Lars Bau Andersen - kl. 11.30   Halvmarathon 02:06:10
Lars Christiansen - kl. 11.30 HareTri Halvmarathon 02:00:41
Lars Tange   Halvmarathon Ingen tid
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 7 km DNF
Lea Jensen   7 km 00:55:38
Lene Mou Jessen - kl. 11.30   7 km 00:47:15
Louise Christensen   14 km 01:34:00
Louise LøbeSmølfen Andersen   Halvmarathon 02:52:47
Louise Mou Hove - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:10:37
Mai Klærke Mikkelsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:48:00
Majbritt Castella Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:26:49
Maria Von Wowern Østerberg   Halvmarathon Ingen tid
Marian Schandorff   Halvmarathon 02:28:31
Marianne Harboe-Jepsen   7 km Ingen tid
Martin Gravesen   50 Km Ingen tid
Martin Ohlsen Team Ultra Marathon 50 km 03:57:10
Marvin Silfen-Jensen   7 km 00:50:25
Mathias Bach Søholm   14 km 01:46:07
Mette Sandfær Roskilde Motion 14 km 01:34:00
Michael Nilsson Klub 100 Marathon Marathon 04:44:00
Michael Zimmermann Klub 100 Marathon Danmark Marathon 03:47:02
Michella Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:19
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:02:30
Mikkel Justesen   Marathon Ingen tid
Mindaugas Garmus Klub 100 Marathon Danmark Marathon 03:34:08
Mitzi Rønholt Larsen   Marathon 03:55:18
Monica Brandtberg Larsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:26
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Morten Jakobsen - kl. 11.30   Halvmarathon 01:48:24
Morten Mørch   50 Km 06:00:00
Morten Stentoft Guldager IK Hellas Halvmarathon 01:53:48
Nadia Jensen Roskilde motion Halvmarathon 02:28:31
Nicklas Høi   Halvmarathon Ingen tid
Niclas Sømmerly Eschen Juul DHK / Dansk Halvmarathonklub Halvmarathon 01:43:45
Niels Fogt - kl. 11.30   Halvmarathon 02:13:36
Niels Jørgen Askirk Hvalsø Løbeklub Marathon 04:43:56
Ole caffell Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:34:38
Ole Mortensen   Marathon Ingen tid
Ole Petersen   Halvmarathon Ingen tid
Per Andersen   Halvmarathon 01:50:21
Peter Berg   Marathon Ingen tid
Peter Grøn VEPI Marathon 05:13:27
Philip Reitzel   50 km 04:56:05
Pia Angelbo Mortensen   Marathon DNS
Pia Christiansen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:18:12
Preben Nygaard Jystrup Løbeklup 14 km 01:16:53
Rasmus Silfen-Jensen   7 km 00:50:26
René Hansen   Halvmarathon 02:07:18
René Kristoffersen RIMO Halvmarathon 01:52:57
Robert Grønlund   Halvmarathon 01:56:16
Rocio Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:24:31
Sabine Olesen   14 km Ingen tid
Sidsel Kristiansen Karlslunde Tri Halvmarathon 02:14:54
Sofie Friis Addidas Runners Halvmarathon 02:02:37
Sune Hansen   Halvmarathon 01:44:22
Susanne Gren Klub 100 marathon Danmark Marathon 05:20:02
Søren Andersen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub 14 km 01:17:00
Søren Brenøe - kl. 11.30   14 km 01:07:37
Thomas bekkar Run365 50 Km 04:09:00
Thomas Lønbæk   Marathon Ingen tid
Thomas Rabech Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:42:34
Tina Lindenskov Nielsen   14 km Ingen tid
Tom Birch   Halvmarathon 02:36:00
Tommy Broe Conrad   Halvmarathon 02:19:31
Tony Gren Klub 100 marathon Danmark Halvmarathon DNS
Zingo Andersen   Marathon 05:05:38
 
 
Sorteret efter distance og tid.
 
Hvalsø Cannonball resultat 7. december 2019 kl. 9.00 og kl. 11.30
Navn Evt klub Distance Tid
Martin Ohlsen Team Ultra Marathon 50 km 03:57:10
Thomas bekkar Run365 50 Km 04:09:00
Andreas Dyrby   50 Km 04:31:16
Philip Reitzel   50 km 04:56:05
Anders Frank   50 Km 05:22:21
Ib Erik Söderblom   50 km 05:31:06
Elsie Reitzel   50 km 05:51:09
Morten Mørch   50 Km 06:00:00
Martin Gravesen   50 Km Ingen tid
Mindaugas Garmus Klub 100 Marathon Danmark Marathon 03:34:08
Michael Zimmermann Klub 100 Marathon Danmark Marathon 03:47:02
Jørgen Nicolaisen   Marathon 03:52:49
Brian Jørgensen LMK ASNÆS Marathon 03:55:18
Mitzi Rønholt Larsen   Marathon 03:55:18
David Bredo   Marathon 03:56:10
Brian Vernersen LMK asnæs Marathon 03:56:18
Claus Blaabjerg Klub100 Marathon Marathon 03:57:42
Durrin Hynes   Marathon 04:09:38
Allan Pedersen Herlevløberne Marathon 04:12:17
Brian Heebøll   Marathon 04:14:57
Anne-Marie Lyngbye - Marathon #200 Klub 100 Marathon Marathon 04:25:23
Britt Jørgensen Klub100 Marathon Marathon 04:34:38
Hans Christian Jensen   Marathon 04:34:38
Ole caffell Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:34:38
Charlotte Poulsen Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:43:11
Erik Larsen Klub 100 marathon Danmark Marathon 04:43:11
Niels Jørgen Askirk Hvalsø Løbeklub Marathon 04:43:56
Michael Nilsson Klub 100 Marathon Marathon 04:44:00
Johan Melin Klub 100 Marathon Danmark Marathon 04:49:23
Johnny Gøbel Broe   Marathon 04:50:40
Jane Dall   Marathon 04:54:37
Zingo Andersen   Marathon 05:05:38
Jakob Parby   Marathon 05:06:32
Peter Grøn VEPI Marathon 05:13:27
Susanne Gren Klub 100 marathon Danmark Marathon 05:20:02
Jesper Christoffersen Mind2share Marathon 05:29:38
Kaj Kvisgaard Borum   Marathon 05:24.07
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Bo Johansen Klub 100 Marathon Danmark Marathon DNS
Pia Angelbo Mortensen   Marathon DNS
Casper Reinsholm   Marathon Ingen tid
Mikkel Justesen   Marathon Ingen tid
Peter Berg   Marathon Ingen tid
Thomas Lønbæk   Marathon Ingen tid
Jes Ries Sigvertsen   Marathon Ingen tid
Ole Mortensen   Marathon Ingen tid
Bo Lindrup   28 km Ingen tid
Jimmy Nielsen Skive AM Halvmarathon 01:33:20
Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:34:44
Jonas Modig Hesselholdt   Halvmarathon 01:37:04
Thomas Rabech Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:42:34
Niclas Sømmerly Eschen Juul DHK / Dansk Halvmarathonklub Halvmarathon 01:43:45
Sune Hansen   Halvmarathon 01:44:22
Mai Klærke Mikkelsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:48:00
Morten Jakobsen - kl. 11.30   Halvmarathon 01:48:24
Per Andersen   Halvmarathon 01:50:21
René Kristoffersen RIMO Halvmarathon 01:52:57
Morten Stentoft Guldager IK Hellas Halvmarathon 01:53:48
Henrik Vejlebo Christiansen   Halvmarathon 01:54:00
Freja Pelck Hansen   Halvmarathon 01:54:47
Robert Grønlund   Halvmarathon 01:56:16
Jeppe Lyngbye Widding   Halvmarathon 01:57:12
Jes Knudsen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:00:40
Lars Christiansen - kl. 11.30 HareTri Halvmarathon 02:00:41
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:02:30
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:02:34
Sofie Friis Addidas Runners Halvmarathon 02:02:37
Jens Poulsen   Halvmarathon 02:03:01
Lars Bau Andersen - kl. 11.30   Halvmarathon 02:06:10
René Hansen   Halvmarathon 02:07:18
Amanda Søland - kl. 11.30   Halvmarathon 02:08:00
Janni Høgh Sørensen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:09:06
Louise Mou Hove - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:10:37
Alex Nielsen LOMK Halvmarathon 02:10:50
Niels Fogt - kl. 11.30   Halvmarathon 02:13:36
Christina Lowies Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:14:50
Sidsel Kristiansen Karlslunde Tri Halvmarathon 02:14:54
Jeanie McAleer Elkjær Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:00
Bodil Madsen DHK Halvmarathon 02:15:05
Anne Leditzig - kl. 11.30   Halvmarathon 02:15:39
Hanne List Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:46
Pia Christiansen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:18:12
Anja Alling   Halvmarathon 02:19:06
Tommy Broe Conrad   Halvmarathon 02:19:31
Henrik Bøggild   Halvmarathon 02:19:35
Jakob Schmidt   Halvmarathon 02:21:00
Monica Brandtberg Larsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:26
Rocio Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:24:31
Majbritt Castella Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:26:49
Marian Schandorff   Halvmarathon 02:28:31
Nadia Jensen Roskilde motion Halvmarathon 02:28:31
Jette Bertelsen   Halvmarathon 02:35:22
Tom Birch   Halvmarathon 02:36:00
Heidi Teichert Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:01
Karina Suse Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:13
Michella Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:37:19
Anne Wonge   Halvmarathon 02:44:21
Hakan Demirkan DHK Halvmarathon 02:44:22
Jeanette Zeuner   Halvmarathon 02:44:22
Kitt Krogh Dhm Halvmarathon 02:46:37
Charlotte Schiødt   Halvmarathon 02:52:47
Gregers Gammelsmølf Møns Løbe&Motionsklub Halvmarathon 02:52:47
Louise LøbeSmølfen Andersen   Halvmarathon 02:52:47
Kim Slettemose Team Slettemose Halvmarathon 02:53:28
Dorthe M. Wiuf Nielsen - kl. 11.30   Halvmarathon 03:07:26
Tony Gren Klub 100 marathon Danmark Halvmarathon DNS
Brian klug RIMO Halvmarathon Ingen tid
Erhard Filtenborg   Halvmarathon Ingen tid
Jan Bonum   Halvmarathon Ingen tid
Jan Cederberg Ballerup trim Halvmarathon Ingen tid
Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon Ingen tid
Jesper Saksun - kl. 11.30   Halvmarathon Ingen tid
Karina B. Walhovd   Halvmarathon Ingen tid
Kim Hansen - kl. 11.30   Halvmarathon Ingen tid
Lars Tange   Halvmarathon Ingen tid
Maria Von Wowern Østerberg   Halvmarathon Ingen tid
Nicklas Høi   Halvmarathon Ingen tid
Ole Petersen   Halvmarathon Ingen tid
Flemming Wifstrand   Halvmarathon Ingen tid
Kristjan Gudmundsson   Halvmarathon Ingen tid
Søren Brenøe - kl. 11.30   14 km 01:07:37
Henrik Styrishave   14 km 01:15:00
Preben Nygaard Jystrup Løbeklup 14 km 01:16:53
Søren Andersen - kl. 11.30 Hvalsø Løbeklub 14 km 01:17:00
Daniel Høgh Sørensen - kl. 11.30   14 km 01:22:00
Anders Jeppesen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:30:46
Ellen Holm Roskilde motion 14 km 01:34:00
Anne Kragh Andersen Roskilde Motion 14 km 01:34:00
Louise Christensen   14 km 01:34:00
Mette Sandfær Roskilde Motion 14 km 01:34:00
Gitte Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:40:11
Mathias Bach Søholm   14 km 01:46:07
Anton Slettemose Team Slettemose 14 km 01:49:44
Flemming Fogh Jensen   14 km Ingen tid
Jytte Pihl Nielsen Hvalsø Løbeklub 14 km Ingen tid
Kasper Davgaard Hvalsø Løbeklub 14 km Ingen tid
Sabine Olesen   14 km Ingen tid
Tina Lindenskov Nielsen   14 km Ingen tid
Anna Emilie Friis Mikkelsen - kl. 11.30   14 km Ingen tid
Freja Stentoft Guldager IK Hellas 7 km 00:39:05
Jane Brenøe   7 km 00:42:17
Jens Peter Brenøe   7 km 00:42:17
Hugo Silfen-Jensen   7 km 00:44:00
Lene Mou Jessen - kl. 11.30   7 km 00:47:15
Marvin Silfen-Jensen   7 km 00:50:25
Rasmus Silfen-Jensen   7 km 00:50:26
Lea Jensen   7 km 00:55:38
Carsten Jensen   7 km 00:57:20
Christina Søholm   7 km 01:10:00
Jannie Slettemose Team Slettemose 7 km 01:19:35
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 7 km DNF
Bo Hjorth   7 km Ingen tid
Emilie Skotte - kl. 11.30   7 km Ingen tid
Emma Lovén Slott   7 km Ingen tid
Henrik Harboe-Jepsen   7 km Ingen tid
Marianne Harboe-Jepsen   7 km Ingen tid

 
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin

 

Nyhedsbrev

Ønsker du at være medlem af Hvalsø Løbeklub (Medlemskab er gratis) eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.

Slå venligst javascript til for at udfylde denne formular