Resultater & Diplomer

Søg på hjemmesiden

Hvalsø Cannonball - Resultater 18. august 2019

Resultatliste er sorteret efter navn, længere nede på siden er den sorteret efter distance og tid. Diplomer kommer senere på ugen
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin
 
 
Resultater 18. august 2019 kl. 9.30
Sorteret alfabetisk.
 
Hvalsø Cannonball - resultater 18. august kl. 9.30
Navn Evt klub Distance Tid
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Alma Taunø   7 km 00:48:20
Anders Hasseris Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:09:52
Anders Jeppesen   Halvmarathon 02:17:06
Anders Taunø   14 km 01:18:00
Anja Alling Hansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:20:28
Annette Holrits AH61 14 km 01:45:38
Anton Slettemose Team Slettemose 7 km 00:51:05
Asbjørn Andersen   Halvmarathon DNS
Bee Andersen   Halvmarathon DNS
Betina Mortensen   Halvmarathon 02:27:44
Birgitte Anne Friis Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:48:15
Bo johansen Klub 100 Marathon Marathon 04:54:12
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:04:25
Brian Nielsen   Halvmarathon 02:07:41
Camilla Ralkov   14 km  
Carsten Jensen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:59:00
Casper Breschel   Marathon 04:48:22
Christina Lowies Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:00
Daniel Høgh Sørensen   14 km 01:28:25
Emmanouil Psaradakis   Marathon 03:53:38
Eva Bønnelycke Thyregod Ingen medalje 7 km 00:42:10
Finn Danielsen Løve Halvmarathon Halvmarathon 02:03:39
Finn Petersen TRIM Ballerup 7 km 00:46:15
Flemming Fogh Jensen   14 km 01:10:00
Frands Hansen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:14:00
Gitte Kruse Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:09:52
Hakan Demirkan DHK Halvmarathon 02:00:54
Hanne List Hvalsø Løbeklub 14 km 01:32:00
Heidi Juel Mortensen Vestlolland Triatlonklub Halvmarathon 02:21:57
Heidi Teichert   14 km 01:34:16
Helena Poulsen   7 km 00:43:21
Helle Hjort Lund DHK 14 km 01:41:00
Henny May Rasmussen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:00
Henrik Birkedal Hansen Klub 100 Marathon Marathon 03:53:00
Henrik Bøggild Nielsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:19:48
James Watkins   7 km 00:39:59
Jane Brenøe   14 km 01:35:56
Jane Dall   Marathon 04:42:59
Janni Høgh Sørensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:16:46
Jannie Slettemose Team Slettemose 7 km 01:25:42
Jeanette Zeuner Klub100halvmarathon Halvmarathon 02:29:49
Jeanie McAleer Elkjær Hvalsø Løbeklub Halvmarathon  
Jens Peter Brenøe   14 km 01:33:39
Jesper Vinther Lund Roskilde Tri 14 km 01:21:17
Jonas Thyregod Ingen medalje 14 km 01:03:18
Jørgen Nicolaisen   Marathon 04:05:41
Karin Aagaard Hvalsø Løbeklub 7 km 00:49:42
Karin Aagaard   7 km  
Karina madsen   Halvmarathon 02:38:38
Kasper Davgaard Hvalsø Løbeklub 14 km 01:15:03
Kathryn Hedegaard   14 km 01:41:00
Kennet Danielsen   28 km  
Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø Løbeklub 14 km 00:59:48
Kenneth Weiglin   Halvmarathon 01:46:43
Kim Slettemose Team Slettemose 7 km 00:51:05
Kirsten Roed Hvalsø Løbeklub 7 km 01:07:02
Klaus Grønhøj   Halvmarathon 02:38:45
Lars Juncker   14 km  
Lars Kirkebække   14 km  
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:38:45
Lea Jensen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:00
Lennart Petersen   Halvmarathon 02:11:29
Lina Justesen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:35:21
Linda Wind Dansk Halvmarathon klub Halvmarathon 02:27:33
Lone Als Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:36
Lone Sier Carstensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:34:51
Louise Mou Hove Hvalsø Løbeklub 14 km 01:28:25
Lærke Klærke   14 km  
Mads Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:59:01
Mads Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:56:00
Mads Mikkelsen   Halvmarathon 02:10:00
Mai Alexandra Bogø   28 km  
Mai Klærke   14 km  
Majken Asbæk   7 km 00:45:31
Majken Petersen   Marathon 04:54:12
Marianne Petersen TRIM Ballerup 7 km 00:41:10
Mark Arnecke Klub 100 Marathon Marathon 04:38:32
Mathias Jakobsen   Halvmarathon 01:43:57
Mette Freuchen   7 km 00:58:31
Mette Jensen sh løb Halvmarathon 02:27:38
Michella Jensen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:34:16
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:04:58
Mikala O. Hald Hvalsø Løbeklub 14 km 01:34:00
Morten B. Jakobsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:53:23
Morten Bunch   Halvmarathon 01:56:12
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:05
Morten O. Hald Hvalsø Løbeklub 7 km 01:03:00
Naja Jørgensen   Halvmarathon 02:48:15
Niels Henrik Hedegaard   14 km 01:30:00
Niels Jørgen Askil Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:00
Nikolaj Jakobsen   Halvmarathon 01:43:57
Oliver Valcelli   28 km 02:19:00
Palle Arentoft   Marathon 05:51:13
Paw Petersen   Halvmarathon 01:46:43
Peter Møllebro Klub 100 Marathon Marathon 04:43:59
Pia Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon  
Pia Vinne Lau Klub100halvmarathon Halvmarathon 02:27:27
René Kristoffersen   Halvmarathon 02:01:28
Rikke juhl   14 km 01:23:58
Robin Neumann   Halvmarathon 02:07:15
Rocio Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:34:51
Sabine Olesen   7 km DNS
Signe Brenøe   14 km 01:33:39
Sofie Friis Adidas Runners 7 km 00:41:18
Sofie Mortensen   Halvmarathon 02:27:38
Steen Ejlersen   Marathon 04:44:28
Stefan Samuelsson Klubb 100 Sverige 50 km DNS
Sune Hundebøll sh løb Marathon 04:17:27
Søren Andersen Hvalsø Løbeklub (hvk) 14 km 01:17:31
Søren Hadsund Mortensen   50 km 05:59:48
Thomas Eul Dansk Halvmarathon klub Halvmarathon 02:09:10
Thomas Ferslev   Halvmarathon 02:08:00
Thomas Kildeberg Runners Reunited 3600 Halvmarathon 01:51:27
Thomas Lønbæk   Marathon 04:58:49
Tina Therkildsen   14 km 01:41:00
Ulrik Pihl   Marathon 03:53:00
Vibeke Jespersen Sparta 14 km 01:45:38
Victor Freuchen   7 km 00:58:31
Zingo Andersen Scania Road Runners 50 km 06:38:11
 
 
Sorteret efter distance og tid.
 
Hvalsø Cannonball - resultater 18. august kl. 9.30
Navn Evt klub Distance Tid
Søren Hadsund Mortensen   50 km 05:59:48
Zingo Andersen Scania Road Runners 50 km 06:38:11
Stefan Samuelsson Klubb 100 Sverige 50 km DNS
Henrik Birkedal Hansen Klub 100 Marathon Marathon 03:53:00
Ulrik Pihl   Marathon 03:53:00
Emmanouil Psaradakis   Marathon 03:53:38
Jørgen Nicolaisen   Marathon 04:05:41
Sune Hundebøll sh løb Marathon 04:17:27
Mark Arnecke Klub 100 Marathon Marathon 04:38:32
Jane Dall   Marathon 04:42:59
Peter Møllebro Klub 100 Marathon Marathon 04:43:59
Steen Ejlersen   Marathon 04:44:28
Casper Breschel   Marathon 04:48:22
Bo johansen Klub 100 Marathon Marathon 04:54:12
Majken Petersen   Marathon 04:54:12
Thomas Lønbæk   Marathon 04:58:49
Palle Arentoft   Marathon 05:51:13
Allan Hallin Hvalsø Løbeklub Marathon DNF
Oliver Valcelli   28 km 02:19:00
Kennet Danielsen   28 km  
Mai Alexandra Bogø   28 km  
Mathias Jakobsen   Halvmarathon 01:43:57
Nikolaj Jakobsen   Halvmarathon 01:43:57
Kenneth Weiglin   Halvmarathon 01:46:43
Paw Petersen   Halvmarathon 01:46:43
Thomas Kildeberg Runners Reunited 3600 Halvmarathon 01:51:27
Morten B. Jakobsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:53:23
Mads Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:56:00
Morten Bunch   Halvmarathon 01:56:12
Mads Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 01:59:01
Hakan Demirkan DHK Halvmarathon 02:00:54
René Kristoffersen   Halvmarathon 02:01:28
Finn Danielsen Løve Halvmarathon Halvmarathon 02:03:39
Brian Feldborg Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:04:25
Mikael Jonassen Mikkeller Running Club Halvmarathon 02:04:58
Robin Neumann   Halvmarathon 02:07:15
Brian Nielsen   Halvmarathon 02:07:41
Thomas Ferslev   Halvmarathon 02:08:00
Thomas Eul Dansk Halvmarathon klub Halvmarathon 02:09:10
Anders Hasseris Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:09:52
Gitte Kruse Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:09:52
Mads Mikkelsen   Halvmarathon 02:10:00
Lennart Petersen   Halvmarathon 02:11:29
Morten Harboe-Jepsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:15:05
Janni Høgh Sørensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:16:46
Anders Jeppesen   Halvmarathon 02:17:06
Henrik Bøggild Nielsen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:19:48
Anja Alling Hansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:20:28
Heidi Juel Mortensen Vestlolland Triatlonklub Halvmarathon 02:21:57
Christina Lowies Jensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:00
Niels Jørgen Askil Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:22:00
Pia Vinne Lau Klub100halvmarathon Halvmarathon 02:27:27
Linda Wind Dansk Halvmarathon klub Halvmarathon 02:27:33
Mette Jensen sh løb Halvmarathon 02:27:38
Sofie Mortensen   Halvmarathon 02:27:38
Betina Mortensen   Halvmarathon 02:27:44
Jeanette Zeuner Klub100halvmarathon Halvmarathon 02:29:49
Lone Sier Carstensen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:34:51
Rocio Andersen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon 02:34:51
Karina madsen   Halvmarathon 02:38:38
Klaus Grønhøj   Halvmarathon 02:38:45
Birgitte Anne Friis Benløse Løbeklub Halvmarathon 02:48:15
Naja Jørgensen   Halvmarathon 02:48:15
Asbjørn Andersen   Halvmarathon DNS
Bee Andersen   Halvmarathon DNS
Jeanie McAleer Elkjær Hvalsø Løbeklub Halvmarathon  
Pia Christiansen Hvalsø Løbeklub Halvmarathon  
Kenneth Jes Lysgaard Andersen Hvalsø Løbeklub 14 km 00:59:48
Jonas Thyregod Ingen medalje 14 km 01:03:18
Flemming Fogh Jensen   14 km 01:10:00
Frands Hansen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:14:00
Kasper Davgaard Hvalsø Løbeklub 14 km 01:15:03
Søren Andersen Hvalsø Løbeklub (hvk) 14 km 01:17:31
Anders Taunø   14 km 01:18:00
Jesper Vinther Lund Roskilde Tri 14 km 01:21:17
Rikke juhl   14 km 01:23:58
Daniel Høgh Sørensen   14 km 01:28:25
Louise Mou Hove Hvalsø Løbeklub 14 km 01:28:25
Niels Henrik Hedegaard   14 km 01:30:00
Hanne List Hvalsø Løbeklub 14 km 01:32:00
Jens Peter Brenøe   14 km 01:33:39
Signe Brenøe   14 km 01:33:39
Mikala O. Hald Hvalsø Løbeklub 14 km 01:34:00
Heidi Teichert   14 km 01:34:16
Michella Jensen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:34:16
Lina Justesen Hvalsø Løbeklub 14 km 01:35:21
Jane Brenøe   14 km 01:35:56
Lars Vincents Hvalsø Løbeklub 14 km 01:38:45
Helle Hjort Lund DHK 14 km 01:41:00
Kathryn Hedegaard   14 km 01:41:00
Tina Therkildsen   14 km 01:41:00
Annette Holrits AH61 14 km 01:45:38
Vibeke Jespersen Sparta 14 km 01:45:38
Camilla Ralkov   14 km  
Lars Juncker   14 km  
Lars Kirkebække   14 km  
Lærke Klærke   14 km  
Mai Klærke   14 km  
James Watkins   7 km 00:39:59
Marianne Petersen TRIM Ballerup 7 km 00:41:10
Sofie Friis Adidas Runners 7 km 00:41:18
Eva Bønnelycke Thyregod Ingen medalje 7 km 00:42:10
Helena Poulsen   7 km 00:43:21
Majken Asbæk   7 km 00:45:31
Finn Petersen TRIM Ballerup 7 km 00:46:15
Alma Taunø   7 km 00:48:20
Karin Aagaard Hvalsø Løbeklub 7 km 00:49:42
Anton Slettemose Team Slettemose 7 km 00:51:05
Kim Slettemose Team Slettemose 7 km 00:51:05
Henny May Rasmussen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:00
Lea Jensen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:00
Lone Als Hvalsø Løbeklub 7 km 00:56:36
Mette Freuchen   7 km 00:58:31
Victor Freuchen   7 km 00:58:31
Carsten Jensen Hvalsø Løbeklub 7 km 00:59:00
Morten O. Hald Hvalsø Løbeklub 7 km 01:03:00
Kirsten Roed Hvalsø Løbeklub 7 km 01:07:02
Jannie Slettemose Team Slettemose 7 km 01:25:42
Sabine Olesen   7 km DNS
Karin Aagaard   7 km  

 
Har du rettelser, så kontakt Allan Hallin

 

Nyhedsbrev

Ønsker du at være medlem af Hvalsø Løbeklub (Medlemskab er gratis) eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.

Slå venligst javascript til for at udfylde denne formular