Tips
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Vindere Nytårsløbet 2017 5 og 10 km, fotos mm

Vindere 5 km og 10 km

533 gennemførte løbet - vejret holdt tørt undervejs - fantastisk så flot det forløb -

 

Tak til Lars Mikkelsen for chokolade i målet - til EDC Hvalsø for vin til lodtrækning - og tak til alle de frivillige og løbere der møder op - ja har skabt en tradition.

foto Carsten J her

foto Jette K og Helle her

foto fra Dagbladets hjemmeside sn.dk her

Opdager du en fejl eller har andre kommentarer / fotos -så send gerne en mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ny løbsrekord på PW:

Michael Østergaard

00:33:52

Mænd

1

1

Jyllinge Løbeklub, Power-Walking team

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 5 km vindere

(1. kolonne er placering i samlet stilling)

Mænd

1

208

Kasper Pontoppidan Jensen

00:18:06

1

Male

1

IK Hellas / snowfun.dk

2

293

Jonas Zwisler

00:19:12

2

Male

2

4

304

Peter Gade

00:19:35

3

     

60 + mænd

29

39

Janne Brunstedt

00:23:01

1

26

OK Roskilde

4:36 min/km

50

326

Simon Lincoln

00:24:33

2

46

Hvalsø Løbeklub

4:54 min/km

51

258

Finn Peter Klausen

00:24:34

3

     

Drenge – 10 år

21

43

Mikkel F Nielsen

00:22:30

1

18

Fløng turbo

5

4:30 min/km

54

320

Jamie Kjær Nortoft

00:24:50

2

50

IK Hellas

5

4:58 min/km

94

224

Søvangsløbene #4

00:27:18

3

79

søvangsløbene

   

Drenge 11-15 år

3

192

Mathias Laugesen

00:19:20

1

3

Sparta

5

3:52 min/km

5

75

Lucas Hjortkjær

00:19:40

2

5

IK Hellas

5

3:56 min/km

7

42

Tobias F Nielsen

00:19:54

3

7

Fløng turbo

   

Kvinder

17

408

Mai Klærke

00:21:39

1

3

Hvalsø Løbeklub

5

4:19 min/km

56

26

Helle Søgaard Rasmussen

00:25:07

2

5

5

5:01 min/km

62

141

Jeanette Agergaard

00:25:27

3

6

Sommeren17

   

Kvinder 60 +

115

16

Pia Christiansen

00:28:24

1

22

Hvalsø Løbeklub

5

5:40 min/km

150

23

Inge Jørgensen

00:29:59

2

33

5

5:59 min/km

183

62

Else Mortensen

00:31:12

3

52

   

Piger -10 år (Agnes og Ellen var i babyjoggere … såh derfor ikke vindere:-)

179

78

Liva Schelde

00:31:10

3

51

5

6:14 min/km

225

103

Lea Hansen

00:33:57

4

77

Familien Blom Hansen

5

6:47 min/km

279

104

Alberte Hansen

00:38:36

5

106

Familien Blom Hansen

   

Piger 11-15 år

44

12

Freja Kent

00:23:53

1

4

OK Roskilde

5

4:46 min/km

86

316

Naja Albertsen

00:26:57

2

13

5

5:23 min/km

87

61

Katrine Krogh Madsen

00:26:57

         

5 km powerwalk
(PS de øvrige før på resultatlisten løb en del af ruten)

3

351

Michael Østergaard

00:33:52

Mænd

1

1

Jyllinge Løbeklub, Power-Walking team

6:46 min/km

4

354

Karsten Willemoes

00:36:11

M60+

1

2

KHIF

7:14 min/km

5

374

Gitte Pedersen

00:38:05

Kvinder

3

3

   

 10 km vindere:

(1. kolonne er resultat i samlet stilling)

Resultater 10 km

  1. kolonne er resultat samlet stilling)

Mænd

1

531

Alexander Siedler Nielsen

00:34:22

1

1

RUN4ALL Udsalg 2. Januar/www.run4all.dk

3:26 min/km

2

443

Thor Lykke Sørensen

00:37:34

2

2

Thor Lykke Sørensen

3:45 min/km

3

520

Stefan Pedersen

00:39:27

3

3

KHIF Tri

 

Mænd 60 +

21

513

Mogens Hedengran

00:46:15

1

21

Hvalsø Løbeklub

4:37 min/km

78

442

John Ø. Jensen

00:53:48

2

68

Cyklistforbundet, Roskilde

5:22 min/km

84

573

Finn Malmos

00:54:38

3

74

Hvalsø Løbeklub

 

Drenge – 10 år

153

437

Ture Halskov Ekelund

01:04:47

1

118

Team Åshuset

Drenge 11-15 år

25

488

Magnus Buchtrup

00:47:17

1

24

Mamacita og drengene

4:43 min/km

28

489

Asbjørn Graa

00:47:29

2

26

Mamacita og drengene

4:44 min/km

34

446

Oscar Nederskov

00:48:18

3

32

 

Kvinder

27

470

Anni Vedel

00:47:23

2

2

KHIF løb og power Walk

4:44 min/km

44

428

Lene Striboldt

00:50:33

3

3

IK Hellas

5:03 min/km

53

550

Mette Glæemose

00:51:14

4

4

KHIF LØB

 

Kvinder 60 +

170

407

Lea Jensen

01:13:11

1

45

Hvalsø Løbeklub

Piger 11-15 år

59

540

Anna Boserup

00:52:09

1

8

Stenhus

5:12 min/km

160

436

Silje Halskov Ekelund

01:06:44

2

39

Team Åshuset