Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2010 - Resultater 10 km

Har du rettelser, så kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Tid Placering Klasse beskrivelse:
964 Thor Lykke Molin Racing D2 51:27 1 P1 Piger optil 10 år
994 Rasmus Wied Petersen Hvalsø Løbeklub D2 54:10 2 P2 Piger fra 11-15 år
965 Andreas Falden Molin Racing D2 1:08:40 3 K Kvinder
D1 Drenge optil 10 år
601 Tore Brandt LNR M 40:19 1 D2 Drenge fra 11-15 år
618 Steen Jespersen M 40:31 2 M Mænd
604 Lars Lohmann LNR M 41:43 3 W Powerwalk
877 Jacob Nielsen RIMO M 42:05 4 K 60+ Kvinder fra 60 år
878 Lassie Klinte Zorba M 42:34 5 M 60+ Mænd fra 60 år
610 Rico Lauritsen Hvalsø Løbeklub M 42:46 6    
615 Henrik Bülow Andersen RIMO M 42:56 7
632 Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub M 43:19 8
858 Morten Rosenbach Lejre Night Runners M 43:40 9
865 Steen Hinnum Team Utrolig M 44:03 10
882 Bjørn Jensen RIMO M 44:20 11
958 John Christensen M 44:29 12
986 Tim Raagaard Hvalsø Løbeklub M 45:22 13
856 Robert Bovet M 45:45 14
608 Lasse Syberg Motion Gadstrup M 45:50 15
859 Claus Olsen Hvalsø Løbeklub M 45:53 16
636 Kim Lock-Lorenzen RIMO M 45:59 17
884 Brian Madsen RIMO M 46:21 18
861 Thomas Ibsen M 46:43 19
613 Morgens Theisen Roskilde Triathlon M 47:32 20
962 Jesper Lassen M 47:44 21
862 Lars Nørredal Gadstrup Løbeklub M 48:03 22
863 Steen Munkeboe Gadstrup Løbeklub M 48:05 23
622 Poul Erik Mortensen Hvalsø Løbeklub M 48:11 24
461 carsten Nielsen Tølløberne M 48:32 25
959 Andy Larsen M 49:08 26
875 Carsten Nielsen M 49:50 27
976 Jesper Holt Sparta M 50:11 28
982 Morten Larsen M 50:12 29
978 Claus Pedersen OK Roskilde M 50:21 30
601 Jacob Goldbach LNR M 50:39 31
966 Patrick Molin Molin Racing M 50:54 32
605 Tomas Horne Sorø M 51:08 33
866 Claus Vesterlyng Tølløberne M 51:29 34
456 Ib Handsdal Hvalsø Løbeklub M 51:34 35
980 Michael Leth Jess OK Roskilde M 51:36 36
631 Uffe Jensen M 51:37 37
961 Carsten Pedersen M 51:47 38
995 Lars Danner Hansen Løbekartellet M 51:59 39
422 Aksel Andersen OK Roskilde M 52:16 40
607 Arne Redsted Gadstrup M M 52:17 41
960 Ole Olsen Tølløberne M 52:19 42
880 Claus Langer Zorba M 52:27 43
628 Søren Sjøholm M 52:30 44
867 Rene Hansen M 52:43 45
634 Claus Von Bülow Hvalsø Løbeklub M 53:20 46
868 Martin Aagesen M 53:43 47
869 Jesper Rasmussen M 53:43 48
614 Henrik Olesen Tølløberne M 53:44 49
954 Per Handsdal M 53:46 50
873 Morten Almstrup Roskilde Roklub M 53:48 51
616 René Pedersen M 53:54 52
601 Lars Uhrskov M 54:01 53
630 Ole Madsen RIMO M 54:02 54
881 Per Olsen M 54:10 55
993 Flemming Birch Petersen Hvalsø Løbeklub M 54:12 56
876 Jørgen Kristoffersen MTB Devils M 54:32 57
970 Tino Jørgensen Hvalsø Løbeklub M 54:42 58
619 Peter Sørensen M 54:54 59
871 Bastian Pedersen M 55:08 60
629 Ib kjeldgård IFK M 55:11 61
963 Ricki Monrad Molin Racing M 55:16 62
611 Darren Pottinger M 56:39 63
624 Finn Malmos Hvalsø Løbeklub M 56:39 64
985 Ole Helmersen RIMO M 57:06 65
883 Johan Knight-Andersen SINGLET M 58:15 66
879 Hans Jørgen Hansen RIMO M 59:16 67
997 Bubby Jacobsen Hvalsø Løbeklub M 59:52 68
956 Morten Ebbesen M 1:01:00 69
973 Rene Andersen Hvalsø Løbeklub M 1:01:29 70
857 Claus Skovgaard M 1:01:54 71
885 Søren Hellmann M 1:02:07 72
620 Tom Christiansen Hvalsø Løbeklub M 1:02:41 73
984 Søren Toft Nielsen Hvalsø Batmænd M ?
953 Brian Sørensen Greve Trim M Ej mødt
957 Kasper Nielsen Merløse Løbeklub M Ej mødt
967 Martin Sølby Widex M Ej mødt
968 Jens Enevoldsen RIMO M Ej mødt
969 Laurits Enevoldsen RIMO M Ej mødt
977 Casper Meyer OK Roskilde M Ej mødt
999 Dan G Andersen Løbeklubben på facebook M Ej mødt
855 Jakob Schmidt Hvalsø Løbeklub M60+ 49:10 1
955 Gunnar Grue-Sørensen O-63 M60+ 51:20 2
872 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub M60+ 55:05 3
864 Ingolf Jørgensen M60+ 59:44 3
998 Trine Hessner Nielsen P2 Ej mødt
609 Pia Lauritsen Hvalsø Løbeklub K 46:05 1
612 Anni Vedel Hvalsø Løbeklub K 50:27 2
606 Annika Lindekvist Sorø K 50:31 3
635 Christina Vestergård K 52:55 4
617 Christine Jespersen K 54:34 5
992 Lone Pedersen Hvalsø Løbeklub K 57:06 6
633 Christina Brix Nordtrim K 57:51 7
625 Ida Mæhe Hvalsø Løbeklub K 59:36 8
621 Pia Ravn K 1:00:08 9
979 Carina Meyer OK Roskilde K 1:00:39 10
971 Camilla Lykke Falk Tølløberne K 1:00:46 11
972 Ulla Vennervald Nielsen Tølløberne K 1:01:13 12
987 Leah Sønderbye Tølløberne K 1:01:21 13
981 Susanne Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 1:01:40 14
637 Rikke Weebez Hvalsø Løbeklub K 1:02:19 15
996 Line Helmark Løbekartellet K 1:03:29 16
623 Joan Andersen Hvalsø Løbeklub K 1:04:18 17
874 Jytte Phil Nielsen Hvalsø Løbeklub K 1:05:09 18
870 Lone Pedersen K 1:05:25 19
989 Sanne Kolenda Tølløberne K 1:05:25 20
627 Hanne Mathiesen K ?
626 Rikke Mathiesen K Ej mødt
975 Birgit Øllgaard Sparta K Ej mødt
983 Birgitte Schmidt Hvalsø Løbeklub K Ej mødt
1000 Tine Bjerregaard HLMK K Ej mødt

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha