Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 31. december 2010 - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

 

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Tid Placering Klasse beskrivelse:
489 Anders Raagaard Hvalsø Løbeklub D1 00:26:44 1 P1 Piger optil 10 år
459 Rasmus Krogh Madsen OK Roskilde D1 00:28:00 2 P2 Piger fra 11-15 år
447 Gustav Brandt Larsen D1 00:28:27 3 K Kvinder
458 Anders Krogh Madsen OK Roskilde D1 00:28:32 4 D1 Drenge optil 10 år
51 Jonas Zwisler Hvalsø Løbeklub D1 00.31.53 5 D2 Drenge fra 11-15 år
424 David Doll Christensen Hvalsø Løbeklub D1 00:32:53 6 M Mænd
52 Nikolai Zwisler Hvalsø Løbeklub D1 00.33.38 7 W
Powerwalk
353 Jacob Kølher D1 00.45.23 8 K 60+
Kvinder fra 60 år
355 Simon Kølher D1 00.54.19 9 M 60+ Mænd fra 60 år
   
3 Tobias M. Saksun Hvalsø Løbeklub D2 00.25.19 1
25 Mads Manniche D2 00.25.26 2
334 Nikolai Kolt D2 00.25.35 3
2 Sebastian M. Saksun Hvalsø Løbeklub D2 00.26.14 4
5 Jacob Olsen Hvalsø Løbeklub D2 00.27.30 5
488 Jens Raagaard Hvalsø Løbeklub D2 00:27:39 6
336 Andreas Olsen D2 00.28.10 7
24 Jeppe Teisen Pedersen D2 00.29.08 8
340 Lasse Israelsen D2 00.31.59 9
478 Rasmus Møller Jess OK Roskilde D2 00:33:24 10
464 Gustav Næs Hvalsø Løbeklub D2 00:33:34 11
10 Emil Gram Hansen D2 00.34.22 12
8 Ulrich Farhadi Hvalsø Løbeklub D2 00.35.17 13
430 Julius Steensberg Hvalsø Løbeklub D2 00:35:29 14
354 Anders Kølher D2 00.41.31 15
466 William Næs Hvalsø Løbeklub D2 ?
6 Malte Breitenbach Hvalsø Løbeklub D2 ?
304 Kenneth Holmbjerg Lejre Nightrunners M 00.20.32 1
332 Michael Kofoed Lejre M 00.21.36 2
860 Jens Folman M 00.21.52 3
308 Ferdinand Bangsgaard M 00.22.33 4
338 Mads Israelsen M 00.23.10 5
457 Jørgen Krogh OK Roskilde M 00:23:25 6
305 Mads Holmbjerg M 00.23.32 7
12 Henrik Husted M 00.23.34 8
9 Lars Rasmussen M 00.24.41 9
333 Bent Kolt M 00.24.49 10
1 Per Møller Hvalsø Løbeklub M 00.25.33 11
13 Jan Olsen M 00.25.44 12
14 Anders Fly M 00.25.44 13
343 Kenneth Olsen M 00.26.18 14
17 Niclas Debes M 00.26.19 15
31 Claus Roed Team Roed M 00.26.21 16
327 Jesper Christensen M 00.26.42 17
329 Niels-Erik Hausen M 00.27.29 18
957 Kasper Nielsen Merløse Løbeklub M 00.27.30 19
323 Simon Lincoln Hvalsø Løbeklub M 00.27.35 20
30 Michael Havgaard M 00.27.42 21
321 Jacob Nielsen M 00.27.49 22
326 Lars Mejlbro M 00.27.55 23
50 Jesper Høy Hvalsø Løbeklub M 00.28.04 24
335 Steen Olsen M 00.28.11 25
20 Simon Jensen M 00.28.15 26
42 Jørn Poulsen M 00.28.18 27
436 Peter Strømer M 00:28:22 28
302 Per Kristensen M 00.28.26 29
21 Johnny Olesen M 00.28.50 30
37 Karsten Kjærsgaard M 00.28.54 31
347 Olaf Christiani M 00.28.57 32
4 Lennart Olsen Hvalsø Løbeklub M 00.29.09 33
328 Ulrik Krog M 00.30.26 34
36 Dennis Pedersen 4360 M 00.30.37 35
344 Henrik Christensen M 00.30.41 36
57 Kim West M 00.30.44 37
433 Karsten Kørel M 00:30:52 38
421 Erwin Næs Hvalsø Løbeklub M 00:31:23 39
448 Rasmus Flanding M 00:31:30 40
427 Heidi Fournaise M 00:31:40 41
45 Jens Olesen Hvalsø Løbeklub M 00.32.19 42
320 Mads Kragh M 00.32.30 43
26 Asger Vestergaard Tølløberne M 00.32.47 44
474 Peder Korshøj HLMK M 00:33:18 45
451 Henning Nygaard M 00:33:26 46
49 Jesper Zwisler Hvalsø Løbeklub M 00.33.41 47
314 Henrik Jensen M 00.34.04 48
61 Peter Olesen M 00.34.15 49
988 Allan Ørslund Hvalsø Løbeklub M 00.34.17 50
11 Kenneth Gram Hansen M 00.34.26 51
486 Dennis Kamp Sørensen Osted M 00:34:39 52
341 Nicolaj Haslev M 00.37.40 53
310 Lucas De Azevedo M 00.40.16 54
357 Palle Hansen M 00.45.35 55
443 Vesa Haikonen Hvalsø Løbeklub M 00:46:43 56
434 Jesper Varnæs M ?
435 Christian Hak M ?
16 Poul Hansson M ?
40 Jens Falk M ?
468 Bruno Kaae TIK M Ej mødt
469 Claus Vollbehr M Ej mødt
480 Andreas Lauridsen Hvalsø Løbeklub M Ej mødt
337 Boye Rosengaard M60+ 00.28.34 1
350 Otto Kristensen M60+ 00.33.51 2
35 Knud Jensen Hvalsø Løbeklub M60+ 00.34.45 3
475 Ernst Theill Jakarta HHH M60+ 00:43:00 4
493 Ole Svendsen OK Roskilde M60+ Udgået
441 Asger Wolff Hvalsø Løbeklub P1 00:34:20 1
59 Rebekka Terp P1 00.34.34 2
472 Melina Theil P1 00:43:17 3
442 Siri N Wolff Hvalsø Løbeklub P1 00:46:43 4
39 Alberte Falk P1 ?
481 Amalie Lauridsen Hvalsø Løbeklub P1 Ej mødt
34 Stine Solmer P2 00.25.07 1
318 Amanda Kragh Hvalsø Løbeklub P2 00.25.31 2
322 Signe Nielsen P2 00.28.27 3
431 Johanne Steensberg Hvalsø Løbeklub P2 00:35:05 4
309 Pauline Bangsgaard P2 00.40.16 5
429 Nanna Andersen Hvalsø Løbeklub P2 00:46:34 6
479 Linnea Møller Jess OK Roskilde P2 ?
452 Emma Andersen P2 Ej mødt
482 Johanne Lauridsen Hvalsø Løbeklub P2 Ej mødt
324 Olivia Lincoln Hvalsø Løbeklub K 00.24.09 1
317 Trine Roed-Birk Team Roed K 00.25.37 2
498 Louise Quist Tilsted K 00:27:28 3
33 Jeanie Elkjær Hvalsø Løbeklub K 00.27.37 4
325 Eva Kocsis Hvalsø Løbeklub K 00.28.38 5
352 Annelise Lock-Lorensen Rimo K 00.28.48 6
23 Jette Bay Schmidt K 00.28.56 7
56 Pernille West K 00.29.35 8
307 Iben Bangsgaard K 00.29.41 9
312 Kirsten Haugegaard K 00.29.44 10
423 Gerda Christensen O-63 K 00:29:46 11
53 Stine Ellefsen Hvalsø Løbeklub K 00.29.49 12
438 Lisbeth D. Jørgensen K 00:30:26 13
303 Trine Maury K 00.30.35 14
32 Bente Roed Team Roed K 00.30.38 15
445 Ulla Balle Jacobsen K 00:30:40 16
311 Dorthe Skovrød Hvalsø Løbeklub K 00.30.45 17
346 Helle Hansen K 00.31.51 18
28 Bibi Birch K 00.32.24 19
316 Mette Evart K 00.32.24 20
319 Charlotte Kragh K 00.32.25 21
462 Gitte Hahn Petersen Tølløberne K 00:32:46 22
460 Gitte Krogh Madsen OK Roskilde K 00:32:55 23
439 Søs føhns K 00:32:57 24
48 Britta Westergaard Hvalsø Løbeklub K 00.33.03 25
455 Hanne Christreu Hvalsø Løbeklub K 00:33:08 26
18 Turid Debes K 00.33.22 27
449 Trine Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 00:33:27 28
470 Hanne Møller Jensen OK Roskilde K 00:33:29 29
465 Josefine Næs Hvalsø Løbeklub K 00:33:35 30
345 Conni Uldfeld K 00.33.42 31
450 Mette Nygaard K 00:33:58 32
975 Birgit Øllgaard Sparta K 00.33.59 33
471 Malene Ambus Hvalsø Løbeklub K 00:34:05 34
58 Line Jakobsen Hvalsø Løbeklub K 00.34.13 35
41 Henriette Poulsen K 00.34.27 36
330 Betina Bentzen K 00.34.33 37
485 Kitt H. Terp Osted K 00:34:34 38
425 Tina Christensen Hvalsø Løbeklub K 00:35:14 39
331 Tina Mertens K 00.35.15 40
7 Nina Wohllebe Hvalsø Løbeklub K 00.35.23 41
432 Helle Lindberg Hvalsø Løbeklub K 00:35:29 42
315 Birgitte Bertram Tølløberne K 00.35.47 43
38 Lone Fischer K 00.35.48 44
494 Helle Pedersen Hvalsø Løbeklub K 00:35:56 45
490 Henny Maj Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 00:36:04 46
29 Anita Sleby K 00.36.17 47
301 Ulla Uhrskov K 00.36.34 48
446 Helle Stejmann Sørensen Tølløberne K 00:36:36 49
339 Mette Israelsen K 00.36.36 50
43 Tinna Westlund K 00.36.49 51
27 Neel Vestergaard Tølløberne K 00.36.53 52
351 Linda Dsenselovsky K 00.37.08 53
463 Bettina Næs Hvalsø Løbeklub K 00:37:33 54
44 Connie Lehmann K 00.37.39 55
440 Eva Secher Mikkelsen Tølløberne K 00:37:57 56
484 Birgitte Olsen Tølløberne K 00:37:58 57
342 Pia Christensen Hvalsø Løbeklub K 00.37.59 58
19 Inger Mathiasen K 00.38.51 59
313 Conny Niemi K 00.38.51 60
477 Annette Lundholm Tølløberne K 00:39:41 61
60 Mette Olesen K 00.43.22 62
62 Louise Olesen K 00.45.48 63
428 Vibeke Andersen Hvalsø Løbeklub K 00:46:22 64
444 Camilla Wolff Hvalsø Løbeklub K 00:46:43 65
473 Lise Korshøj HLMK K 00:52:15 66
356 Nina Kølher K 00.53.53 67
426 Søren Fournaise Tølløberne K 00:55:20 68
54 Jeanette Nielsen K 00.55.59 69
55 Ulla Larsen K 00.56.13 70
483 Jane Lauridsen Hvalsø Løbeklub K ?
15 Evy Hansson K ?
437 Heidi Hansen K Ej mødt
453 Dorthe Andersen K Ej mødt
461 Carsten Nielsen Tølløberne K Ej mødt
467 Karen Kaae TIK K Ej mødt
491 Linda Wilk Hvalsø Løbeklub K Ej mødt
495 Annette Hessner Nielsen K Ej mødt
496 Dorte Wied Christensen Hvalsø Løbeklub K Ej mødt
497 Linda Colberg Klub Colberg K Ej mødt
499 Annette Frøslev Larsen K Ej mødt
500 Sandie Hansen K Ej mødt
492 Inge Jørgensen OK Roskilde K60+ 00:28:24 1
22 Ruth Jensen K60+ 00.32.07 2
306 Grete Clementsen K60+ 00.39.20 3
476 Jane Theil Jakarta HHH K60+ 00:51:53 4
487 Birgit Raagaard Hvalsø Løbeklub W 00:40:15 1
420 Anne-Lise Pedersen W 00:44:53 2
46 Anne Nielsen W 00.47.33 3
47 Tanja Nielsen W 00.47.34 4

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha