Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 27. juni 2010 - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klasse beskrivelse:
51 Louis Cantby Korsør D1 5 26:41 1 P1 Piger optil 10 år
46 Joakim Dybbro-Olsen D1 5 27:37 2 P2 Piger fra 11-15 år
3 Mathias Dybbro-Olsen D1 5 28:32 3 K Kvinder
163 Nicolai Vesterlyng 6 Tølløberne D1 5 28:39 4 D1 Drenge optil 10 år
185 Marcel Christiansen 9 Hvalsø Løbeklub D1 5 29:18 5 D2 Drenge fra 11-15 år
461 William Lauritsen 6 Hvalsø Løbeklub D1 5 29:22 6 H Herre
42 David Lincoln Hvalsø Løbeklub D1 5 29:37 7 W Powerwalk
161 Andreas Juul Bjergfelt 9 D1 5 29:41 8 K 60+ Kvinder fra 60 år
55 Mads Larsen D1 5 31:22 9 H 60+ Herre fra 60 år
144 Kasper K. Rasmussen 9 D1 5 33:04 10
177 Mikkel Maarlev 8 D1 5 35:08 11
57 Rasmus Irsbøl D1 5 35:55 12
159 Oscar Nederskov 6 D1 5 37:47 13
167 Rasmus Christensen 8 Team K2 D1 5 38:02 14
196 Noah Justesen 9 D1 5 44:25 15
21 Thomas Fredsted Hvalsø Løbeklub D1 5 45:26 16
187 Andreas Bæk 9 Hvalsø Løbeklub D1 5 45:26 17
169 Alexander Rasmussen 8 D1 5 45:44 18
23 Mads Jensen D1 5 47:14 19
483 Anders Henneberg 10 Hvalsø Løbeklub D1 5 53:45 20
43 Lukas Behr Hvalsø Løbeklub D1 5 Ej mødt
44 Sebastian Behr Hvalsø Løbeklub D1 5 Ej mødt
50 Rasmus Kristensen Korsør D2 5 20:16 1
49 Kevin Sørensen Korsør D2 5 21:25 2
173 Frederik Kilpinen 14 D2 5 22:54 3
174 Jakob Madsen 15 D2 5 22:54 4
210 Mikkel Ehbreht 13 Team Ehbrecht D2 5 23:47 5
17 Mark Jensen Hvalsø Løbeklub D2 5 26:43 6
63 Poul Lynggård Hansen D2 5 28:09 7
462 Simon Lauritsen 11 Hvalsø Løbeklub D2 5 29:22 8
188 Mikkel Bæk 11 D2 5 29:32 9
180 Tore Brandt Lejre Night Runners H 5 18:16 1
181 Kenneth Holmbjerg Lejre Night Runners H 5 18:39 2
150 Jesper Knudsen H 5 18:48 3
175 Laurits Kilpinen H 5 19:09 4
48 John Sørensen Korsør H 5 19:54 5
202 Bugge Daniel H 5 20:44 6
171 Michael Bødker H 5 20:57 7
493 Jonas Larsen Hvalsø Løbeklub H 5 22:29 8
66 Rasmus Kamper Mathiasen H 5 22:34 9
153 Carsten Johnsen H 5 23:24 10
200 Aslak Daniel 11 H 5 23:35 11
204 Martin Hansen H 5 23:48 12
142 Kim Devald Team Kaos H 5 24:39 13
65 Dan Jensen Hvalsø Løbeklub H 5 24:40 14
32 Petre Pedersen K 5 25:16 15
491 Mikael Just Hvalsø Løbeklub H 5 25:43 16
141 Morten Heijnfelt Team Kaos H 5 26:00 17
472 Bent Olsen H 5 26:14 18
482 Niklas Kristiansen Hvalsø Løbeklub H 5 26:32 19
494 Stefan Hoff Kr. Sonnerup H 5 27:11 20
157 Morten Julsahl H 5 27:24 21
492 Mikael Holmegaard Hvalsø Løbeklub H 5 27:30 22
463 Carsten Schwaner Roskilde H 5 28:20 23
151 Antonio Matteos H 5 28:24 24
152 Kim Davidsen H 5 28:24 25
206 Morten Ramlyng H 5 28:26 26
523 Tonny Irsbøl H 5 28:59 27
1 Rene Andersen Hvalsø Løbeklub H 5 29:25 28
41 Simon Lincoln Hvalsø Løbeklub H 5 29:38 29
495 Ole Morsing Kr. Sonnerup H 5 29:50 30
207 Henrik Pedersen H 5 30:31 31
481 Torben Kristiansen Hvalsø Løbeklub H 5 31:01 32
485 Lars Henneberg Hvalsø Løbeklub H 5 31:04 33
195 Martin Anthony H 5 32:17 34
489 Michael Fiil Viby H 5 33:03 35
27 Martin Dahl H 5 34:00 36
199 Nicki Frøiland H 5 35:18 37
14 Gogo Næsted H 5 37:35 38
164 Claus Vesterlyng Tølløberne H 5 38:40 39
59 Bent Larsen Hvalsø Løbeklub H 5 39:57 40
193 John Ehbrecht H 5 42:05 41
191 Dennis Ehbrecht H 5 42:15 42
212 Per Ehbrecht Team Ehbrecht H 5 43:25 43
170 Benny Rasmussen H 5 45:46 44
457 Jon Andersen Sibrien H 5 48:20 45
36 Ole Svendsen OK Roskilde H60+ 5 28:12 1
460 Jens Friismose Hvalsø Tennisklub H60+ 5 29:34 2
480 Nynne Vedel 10 Hvalsø Løbeklub P1 5 24:49 1
18 Nadia Jensen Hvalsø Løbeklub P1 5 27:48 2
205 Ida Ramlyng 10 P1 5 28:13 3
143 Kamilla K. Rasmussen 9 P1 5 30:51 4
52 Liv Cantby Korsør P1 5 32:34 5
182 Thea Ambus 10 Hvalsø Løbeklub P1 5 37:15 6
190 Kathrine Ehbrecht 9 P1 5 42:14 7
477 Anne Mette Kofoed 10 Tølløse P1 5 42:37 8
56 Kamma Larsen P1 5 45:27 9
71 Ida Vestermarken P1 5 46:28 10
40 Maria Hansen P1 5 46:29 11
458 Rebekka Andersen 7 P1 5 48:17 12
484 Signe Henneberg 8 Hvalsø Løbeklub P1 5 50:06 13
469 Marie Sylvester 9 Hvalsø Løbeklub P1 5 50:13 14
471 Cathrine Olsen 12 Hvalsø Løbeklub P2 5 24:47 1
34 Mie Godtfredsen Korsør P2 5 28:00 2
54 Thea Larsen P2 5 28:57 3
58 Catrine Irsbøl P2 5 28:58 4
208 Benedikte Rasmussen 14 Hvalsø Løbeklub P2 5 29:42 5
37 Sophie Andersen Hvalsø Løbeklub P2 5 30:39 6
145 Karoline K. Rasmussen 11 P2 5 34:37 7
490 Annika Fiil 13 Viby P2 5 36:12 8
178 Maria Maarlev 11 P2 5 36:20 9
459 Vibeke Vestermarken 15 Hvalsø Løbeklub P2 5 40:36 10
476 Line Dandannel 11 Tølløse P2 5 42:37 11
211 Monica Ehbrecht 14 Team Ehbrecht P2 5 43:26 12
468 Maja L. Høj 11 Hvalsø Løbeklub P2 5 53:07 13
479 Anni Vedel Hvalsø Løbeklub K 5 21:26 1
24 Linda Grøndal K 5 21:57 2
201 Anja Daniel K 5 23:52 3
138 Karina Andersen K 5 24:15 4
9 Dorte Wied Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 26:44 5
456 Signe Hansen Hvalsø Løbeklub K 5 26:54 6
172 Gerda Marie Christiansen O63 K 5 27:11 7
147 Lisbeth Nielsen K 5 27:15 8
62 Christine Lynggård Hansen K 5 27:18 9
156 Karin Lassen K 5 27:46 10
475 Susanne Kofoed Tølløse K 5 28:08 11
464 Helle Schwaner Roskilde K 5 28:20 12
149 Bente Hauberg K 5 28:50 13
168 Lisbeth Street K 5 28:50 14
10 Anette Handsdal Hvalsø Løbeklub K 5 29:02 15
148 Mitzi Hansen K 5 29:36 16
15 Samantha Prior Olsen K 5 29:45 17
162 Susanne Bjergfelt K 5 29:50 18
13 Charlotte Anthony Hvalsø Løbeklub K 5 30:20 19
209 Line Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 5 30:29 20
38 Lotte Hemmingsen Hvalsø Løbeklub K 5 31:17 21
20 Line Enevold Hvalsø Løbeklub K 5 32:03 22
137 Elisabeth andersen K 5 32:03 23
22 Stine Grøndal K 5 32:15 24
488 Rikke Jacobsen Hvalsø Løbeklub K 5 32:59 25
2 Karin Andersen Hvalsø Løbeklub K 5 33:13 26
53 Heidi cantby Korsør K 5 33:40 27
478 Britta Vestergaard Hvalsø Løbeklub K 5 33:56 28
26 Tenna Dahl K 5 34:00 29
470 Marianne Leimand Hvalsø Løbeklub K 5 34:00 30
473 Maria Knudsen Hvalsø Løbeklub K 5 34:04 31
31 Henny Maj Rasmussen K 5 34:07 32
158 Gitte Brønderberg K 5 34:15 33
146 Karina Rasmussen K 5 34:38 34
165 Neel Vestergaard Tølløberne K 5 34:41 35
467 Ida Bergholt Roskilde K 5 34:51 36
61 Heidi Olesen K 5 35:13 37
4 Majbritt Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 5 35:14 38
155 Christina Linder Madsen K 5 35:18 39
5 Jeanette Amsinck Hvalsø Løbeklub K 5 35:36 40
154 Hanne Johnson K 5 35:47 41
6 Helle Pedersen Hvalsø Løbeklub K 5 35:56 42
176 Maria Matysiak K 5 36:01 43
474 Laila Knudsen Hvalsø Løbeklub K 5 36:20 44
140 Mette Devald Team Kaos K 5 36:21 45
179 Rikke Maarlev K 5 36:21 46
186 Karina Christiansen Hvalsø Løbeklub K 5 36:28 47
213 Mia Mauri K 5 36:54 48
39 Trine Maury K 5 37:01 49
45 Charlotte Hove Hvalsø Løbeklub K 5 37:20 50
47 Anne Klink Hvalsø Løbeklub K 5 37:25 51
184 Lise Thorball Hvalsø Løbeklub K 5 37:26 52
183 Malene Ambus Hvalsø Løbeklub K 5 37:31 53
160 Pia Nielsen K 5 37:47 54
166 Tina Christensen Team K2 K 5 38:02 55
25 Sonja Brix Clausen Hvalsø Løbeklub K 5 38:12 56
60 Conni Larsen Hvalsø Løbeklub K 5 39:41 57
16 Vera Isaksen Hvalsø Løbeklub K 5 39:43 58
33 Bente Godtfredsen Team 4242 K 5 40:41 59
465 Birgitte Schwaner Roskilde K 5 41:22 60
64 Kirsten Roed Hvalsø Løbeklub K 5 41:27 61
192 Lene Ehbrecht K 5 42:14 62
139 Pia Roed Petersen K 5 42:32 63
197 Lina Justesen K 5 44:25 64
19 Tina Enevold Hvalsø Løbeklub K 5 45:,4 65
189 Anne Bæk K 5 45:41 66
29 Pia Christensen K 5 47:18 67
466 Marianne Schwaner Roskilde K 5 47:57 68
487 Lone Bau Tølløse K 5 51:54 69
486 Merete Beltoft Hvalsø Løbeklub K 5 53:58 70
12 Bettina Holm Hvalsø Løbeklub K 5 Ej mødt
30 Lene V Jensen K 5 Ej mødt
8 Rie Aagaard Borup/Single+ K 5 Ej mødt
35 Inge Jørgensen OK Roskilde K60+ 5 27:00 1
11 Grethe Hansen Hvalsø Løbeklub K60+ 5 30:48 2
7 Bente Pollas Hvalsø Løbeklub K60+ 5 32:58 3
203 Kirsten Millard Hvalsø Løbeklub K60+ 5 38:14 4
198 Birgitte Gregersen K60+ 5 46:05 5
194 Camilla Craven Holbæk W 5 48:52 1

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha