Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 27. september 2009 - Resultater 10 km

Har du rettelser, så kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

 

Startnummer Navn Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klasse beskrivelse:
928 Mads Albrechtsen Hvalsø Løbeklub D1 10 50:37 1 P1 Piger optil 10 år
P2 Piger fra 11-15 år
942 Rumle Vedel Hvalsø Løbeklub D2 10 45:21 1 K Kvinder
892 Mathias Vibe Jürgens Hvalsø Løbeklub D2 10 47:34 2 D1 Drenge optil 10 år
890 Kristoffer Novland Tølløberne D2 10 57:22 3 D2 Drenge fra 11-15 år
776 Lars Vilhelmsen D2 10 H Herre
W Powerwalk
957 Allan Gade H 10 36:38 1 60+K Kvinder fra 60 år
903 Morten Rosenbak Lejre H 10 38:37 2 60+H Herre fra 60 år
921 Claus Ankjærgaard H 10 39:43 3
902 Jens Møller-Munkøe Lejre H 10 40:29 4
893 Emil Husted Hvalsø Løbeklub H 10 40:43 5
901 Claes Lindeneg Novorunners H 10 42:13 6
874 Jan Skovrind Hvalsø Løbeklub H 10 43:00 7
934 Dan Andersen Viby løbeklub H 10 43:13 8
939 Lars Lohman LIF H 10 43:31 9
940 Kenneth Holmbjerg LIF H 10 43:31 10
896 Henrik Sørensen H 10 43:54 11
932 Morten Jakobsen Hvalsø Løbeklub H 10 44:47 12
894 Michael Feddersen Hvalsø Løbeklub H 10 45:09 13
897 Claus Feddersen Hellas H 10 45:10 14
918 Michael Kampf Hvalsø Løbeklub H 10 46:32 15
898 Mikkel Lund H 10 46:43 16
967 Jacob Grande Hvalsø Løbeklub H 10 47:27 17
879 Finn Malmos Hvalsø Løbeklub H 10 48:24 18
858 Uffe Jensen H 10 49:30 19
945 Carsten Jørgensen H 10 49:35 20
899 claus Langer H 10 49:37 21
943 Calleb Campbell USA H 10 49:49 22
955 Morten Baltzersen H 10 50:05 23
963 Allan Ørslund Hvalsø Løbeklub H 10 50:16 24
886 Bo Backman Hvalsø Løbeklub H 10 50:22 25
933 Prebent Luther H 10 50:33 26
927 Christian Albrechtsen Hvalsø Løbeklub H 10 50:37 27
882 Finn Jensen HLMK H 10 50:42 28
948 Mathias Kirud HTBK H 10 50:55 29
872 Mikkel Kirud H 10 51:05 30
904 Ivan Mott Hellas H 10 51:31 31
855 Tue Holm Nygard Hvalsø Løbeklub H 10 52:20 32
878 Kenneth Olsen H 10 52:29 33
857 Tino Jørgensen Hvalsø Løbeklub H 10 52:31 34
859 Jacob Kronow H 10 52:56 35
870 Peter Holm H 10 53:15 36
853 Martin Bjørlik Hansen Singleplus H 10 53:26 37
958 Finn Larsen H 10 53:29 38
875 Lars Wendelboe Hvalsø Løbeklub H 10 53:40 39
861 Jacob Nordlund Pedersen H 10 55:23 40
862 Frank Juncker H 10 55:23 41
931 Bubby Jacobsen Hvalsø Løbeklub H 10 55:52 42
900 Thomas Nissen H 10 55:58 43
920 Søren Hellmann H 10 57:10 44
950 Helge Marcussen Hvalsø Løbeklub H 10 57:15 45
946 Jens Olesen Hvalsø Løbeklub H 10 57:39 46
895 Simon Feddersen Hvalsø Løbeklub H 10 57:43 47
947 Per Arne Olesen TIK H 10 57:46 48
936 Søren Sjøholm IFK inliner H 10 58:08 49
884 Emil Erichsen H 10 59:17 50
930 Jacob Cowland H 10 59:59 51
929 Asger Kau H 10 1:00:00 52
966 Ole Eriksen H 10 1:01:00 53
938 Ib Kjeldgaard IFK inliner H 10 1:02:00 54
876 Henrik Poulsen Tølløberne H 10 1:03:23 55
926 Jesper Larsen H 10 1:04:45 56
888 Claus Olsen Hvalsø Løbeklub H 10 Udgået 57
860 Ole Helmersen RIMO H 10
775 Per Sørensen H 10
856 Dennis E. Kamp Sørensen Osted H 10
952 Olivia Lincoln Hvalsø Løbeklub P2 10 47:29 1
965 Sofie Hinke P2 10 1:00:05 2
937 Sascha Kjeldgaard IFK inliner P2 10 1:02:01 3
891 Emma Vibe Jürgens Hvalsø Løbeklub P2 10 1:04:15 4
881 Elsebeth ludvigsen K 10 47:01 1
941 Anni Vedel Hvalsø Løbeklub K 10 48:08 2
131 Lone Pedersen Hvalsø Løbeklub K 10 49:55 3
867 Nina Henriksen Holbæk OK K 10 50:57 4
961 Marianne Hansen K 10 52:47 5
869 Sanne Lundby Hvalsø Løbeklub K 10 54:39 6
885 Jeannie Mc A. Elkjær Hvalsø Løbeklub K 10 54:57 7
880 Ida Mæhl Hvalsø Løbeklub K 10 55:27 8
959 Jannie rynkebjerg K 10 55:41 9
917 susanne Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 10 57:14 10
951 Eva Kocsis Hvalsø Løbeklub K 10 57:15 11
962 Ulla Ehbrecht K 10 57:42 12
877 Anita Dybbro K 10 59:44 13
964 Kristina Hinke Hvalsø Løbeklub K 10 1:00:06 14
887 Mette Backman Hvalsø Løbeklub K 10 1:01:11 15
851 Birgitte Schmidt Hvalsø Løbeklub K 10 1:01:37 16
922 Josefine Næs K 10 1:01:49 17
852 Malene Ambus Hvalsø Løbeklub K 10 1:01:49 18
863 Lise Nielsen K 10 1:02:13 19
868 Henriette Olsen Tølløberne K 10 1:03:36 20
960 Sanne Mikkelsen HLMK K 10 1:04:30 21
956 Sussie Baltzersen K 10 1:04:36 22
871 Helle Kirud K 10 1:06:23 23
889 Margit Novland Tølløberne K 10 1:06:23 24
883 Monica Embring Andersen K 10 1:06:59 25
864 Gitte Jensen K 10 1:08:09 26
865 Helle Sørensen Tølløberne K 10 1:11:49 27
873 Anita Sleby Tølløberne K 10 1:11:50 28
866 Jette Larsen Tølløberne K 10 1:11:59 29
923 Michelle Clausen K 10 1:21:07 30
924 Signe Brock K 10 1:24:37 31
925 christian Kjelstrup K 10 1:24:37 32
944 Ruth Jensen 60+K 10 58:36 1
919 Tommy Pedersen RCM 60+H 10 47:51 1
949 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub 60+H 10 51:23 2
954 Svend Erik Hansen 60+H 10 57:58 3
953 Sten Andersen Hvalsø Løbeklub 60+H 10 1:02:22 4

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha