Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 27. september 2009 - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontaktDenne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv tilDenne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.Husk at opgive navn, startnummer og distance.


Startnummer Navn Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klasse beskrivelse:
321 Oscar Emil Ankjærgaard D1 5 24:05 1 P1 Piger optil 10 år
142 Joakim Dybbro-Olsen D1 5 26:39 2 P2 Piger fra 11-15 år
125 Anders Raagaard Hvalsø Løbeklub D1 5 27:52 3 K Kvinder
218 Noah Austin D1 5 28:24 4 D1 Drenge optil 10 år
338 Magnus Bosereup D1 5 28:35 5 D2 Drenge fra 11-15 år
319 Magnus Albertsen Hvalsø Løbeklub D1 5 28:44 6 H Herre
348 Mathias Rynkebjerg D1 5 29:17 7 W Powerwalk
157 Casper N. Pedersen Hvalsø Taekwondo D1 5 29:22 8 60+K Kvinder fra 60 år
178 Jacob Jørgensen Hvalsø Løbeklub D1 5 30:35 9 60+H Herre fra 60 år
160 Frederik Larsen Hvalsø Taekwondo D1 5 32:04 10
185 Anders Nielsen D1 5 34:34 11
214 Jonas Zwissler Hvalsø Løbeklub D1 5 34:39 12
200 Christen Street D1 5 36:09 13
201 Rune Street D1 5 36:10 14
322 Mathias Jakobsen D1 5 37:44 15
343 Emil jensen D1 5 38:14 16
345 Robin Burchard Hvalsø Løbeklub D1 5 38:15 17
210 Victor Straus D1 5 39:02 18
212 andreas Nielsen D1 5 39:19 19
162 Mads Larsen Hvalsø Taekwondo D1 5
164 Thor Stampe Q. Jensen Hvalsø Taekwondo D1 5
137 Alexander Schifter Schou Holbæk OK D2 5 20:19 1
183 Christians Lyng D2 5 20:51 2
331 Mads Vedel Hvalsø Løbeklub D2 5 24:32 3
356 Mikkel D. Nielsen D2 5 24:43 4
126 Jens Raagaard Hvalsø Løbeklub D2 5 25:18 5
224 Aslak Daniel D2 5 25:34 6
346 Lucas Jensen D2 5 25:34 7
163 Mikkel Bæk Nielsen Hvalsø Taekwondo D2 5 26:45 8
180 Mads Nør-Pedersen D2 5 27:12 9
186 Marcus Olsen D2 5 28:50 10
161 Simon Jensen Hvalsø Taekwondo D2 5 29:01 11
165 Magnus H. Rasmussen Hvalsø Taekwondo D2 5 29:24 12
29 Anders Khayat D2 5 30:21 13
935 Rasmus Sjøholm IFK inliner D1 5 30:50 14
136 Sebastian Schifter Schou Holbæk OK D2 5 31:28 15
138 Mathias Sørensen D2 5 32:35 16
353 Frederik Hinke D2 5 37:10 17
352 David Stryhn Eriksen D2 5 37:14 18
344 Rico Burchardt Hvalsø Løbeklub D2 5 38:25 19
333 Mathias Christiansen D2 5 40:24 20
211 Michael Gundmann Hvalsø Løbeklub H 5 17:08 1
175 Lars Merrald Hvalsø Løbeklub H 5 17:43 2
226 Jacob Nielsen RIMO H 5 18:53 3
129 Tim Raagaard Hvalsø Løbeklub H 5 19:22 4
222 Bugge Daniel H 5 20:59 5
328 Søren Bangsgaard H 5 21:56 6
179 Magnus Hedengran Hvalsø Løbeklub H 5 22:00 7
174 Tommy Nielsen H 5 23:08 8
205 Henrik Vestergaard H 5 23:16 9
355 Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub H 5 23:55 10
347 Anders Jensen H 5 24:19 11
146 Steffen Kallstrøm H 5 24:30 12
349 Bjørn Lykke Sørensen H 5 24:33 13
208 Mogens Simonsen H 5 25:32 14
306 Thomas Klein Hansen H 5 25:47 15
155 Sebastian Baunsgaard Hvalsø Taekwondo H 5 26:10 16
172 martin Hansen H 5 26:12 17
309 Michael Olsen H 5 26:13 18
147 Lars Bastholm H 5 27:03 19
317 Hr. Rutoft HLMK H 5 27:18 20
194 Henrik Christensen Widstrup Byg H 5 27:43 21
341 Olaf Christiani H 5 27:46 22
130 Jens Eggertsen De halsende drenge H 5 27:50 23
173 Dennis Nielsen H.KT.klub H 5 28:19 24
196 Lars Hansen H 5 28:21 25
219 Stephen Austin H 5 28:23 26
336 Lars Sommer Hansen M 5 28:35 27
54 Michael Holmegaard H 5 28:36 28
133 Kim Nielsen H 5 28:47 29
310 Morten Ramlyng H 5 29:03 30
156 Hans Pedersen Hvalsø Taekwondo H 5 29:28 31
305 Henrik Pedersen H 5 29:31 32
171 Tommy Novland Tølløberme H 5 30:31 33
141 Bent Sørensen H 5 30:40 34
302 Jørgen Jensen H 5 31:05 35
190 Ove Rasmussen H 5 31:16 36
308 Mogens Engelund H 5 31:25 37
195 Lars W Jensen Widstrup Byg H 5 31:51 38
311 Nikolaj Risted H 5 32:43 39
191 Mikael Fiil H 5 37:22 40
342 Anders Jensen H 5 38:14 41
153 Flemming Rolander Hvalsø Taekwondo H 5 40:11 42
334 Tom Christiansen H 5 40:28 43
139 Morten Sørensen H 5 42:21 44
158 Niels Erik Hansen Hvalsø Taekwondo H 5 42:49 45
225 Per Ehbrecht Team Ehbrecht H 5 59:15 46
301 ole Snegaard H 5 Udgået
154 Michael Larsen Hvalsø Taekwondo H 5
169 Micha Frisenborg P1 5 25:49 1
332 Nynne Vedel Hvalsø Løbeklub P1 5 29:18 2
315 Johanne Lauridsen P1 5 31:10 3
339 Anna Boserup P1 5 38:48 4
166 Laura Backman Hvalsø Løbeklub P1 5 38:56 5
318 Naja Albertsen Hvalsø Løbeklub P1 5 39:53 6
228 Katja Nielsen RIMO P1 5 40:01 7
167 Mitzi Olsen Hvalsø Løbeklub P1 5 41:56 8
197 Rose Nygaard P1 5 45:12 9
354 Anna Hinke P1 5 45:12 10
181 Caroline Nør-Pedersen P1 5 Udgået
124 Cathrine Olsen P2 5 24:08 1
144 Nadia Jørgensen P2 5 28:38 2
134 Julie Lindahl Jensen P2 5 28:46 3
221 Benedicte Holm Jacobsen P2 5 30:12 4
325 Alberte Bangsgaard P2 5 31:42 5
326 pauline Bangsgaard P2 5 31:54 6
312 Emma Risted P2 5 32:42 7
44 Ida Marie H. Nygaard Hvalsø Løbeklub P2 5 34:58 8
192 Annika Fiil P2 5 37:20 9
159 Emilie Blaabjerg Hansen Hvalsø Taekwondo P2 5 42:50 10
152 Camilla Dam Hvalsø Taekwondo P2 5
127 Birgit Raagaard Hvalsø Løbeklub K 5 21:01 1
215 Ann-Dorthe Zwissler Hvalsø Løbeklub K 5 24:28 2
350 Signe Lykke Sørensen K 5 24:31 3
223 Anja Daniel K 5 25:13 4
207 Louise Rosenkilde K 5 25:28 5
425 Jytte Fogtman K 5 25:44 6
188 Birgitte Winther Andersen K 5 25:53 7
440 Sabine Olsen K 5 26:36 8
206 Dorrit Rosenkilde K 5 27:36 9
189 Sigrid Mortensen Hvalsø Løbeklub K 5 28:53 10
123 Mette juncker K 5 28:58 11
340 Jeanette Theil K 5 29:05 12
220 Line Holm Jacobsen Hvalsø Løbeklub K 5 29:17 13
132 Linda Nielsen K 5 29:33 14
198 Rikke Bak K 5 29:38 15
300 Karina Arvidsen K 5 29:39 16
168 Britta Vestergaard Hvalsø Løbeklub K 5 29:51 17
55 Charlotte Lundby K 5 29:52 18
184 Ingelise Lyng K 5 30:02 19
143 Trine Jørgensen K 5 30:35 20
28 Helle Khayat K 5 31:00 21
303 Lene Jensen K 5 31:05 22
316 Jane Lauridsen K 5 31:10 23
140 Birgit Sørensen K 5 31:51 24
193 Mikkeline Stamer K 5 31:54 25
327 Iben Bangsgaard K 5 32:01 26
351 Mette Olesen K 5 32:34 27
357 Dorthe Nielsen K 5 32:36 28
202 Marianne Svendsen K 5 32:39 29
150 Annette Mathiesen HLMK K 5 32:40 30
323 Charlotte Jakobsen K 5 32:48 31
330 Stine Sjøholm IFK K 5 33:05 32
135 Marianne Rasmussen Tølløberme K 5 33:13 33
148 Sally Krogh K 5 33:13 34
324 Ingelise Jakobsen TIK K 5 34:13 35
187 Maria Nielsen K 5 34:38 36
177 Karina Pedersen K 5 35:09 37
213 Bettina Poulsen K 5 35:10 38
203 Linda Dsenselowski K 5 35:16 39
441 Pia Christensen K 5 35:47 40
53 Linda Balslev K 5 35:53 41
199 Lisbeth Street K 5 36:15 42
122 Anne Klink Hvalsø Løbeklub K 5 37:16 43
307 Birgitte Petersen- Ajbro K 5 37:50 44
329 Helle Madsen K 5 38:25 45
337 Charlotte Boserup K 5 38:55 46
209 Bettina Straus K 5 39:19 47
320 Annemette Albertsen Hvalsø Løbeklub K 5 40:00 48
227 Gitte Nielsen RIMO K 5 40:09 49
170 Kia Frisenborg K 5 42:26 50
45 Anna Holm Nygaard Hvalsø Løbeklub K 5 45:49 51
182 Ann-Charlotte Nør-Pedersen K 5 Udgået
145 Martha Lombarski K 5
149 Susanne Andersen Hvalsø Løbeklub K 5
176 Grethe Hansen Hvalsø Løbeklub 60+K 5 29:26 1
128 Inge Raagard Tune IF Trim 60+K 5 30:32 2
304 Birgitte Gregersen 60+K 5 46:19 3
216 Lilli Hansen 60+K 5 55:29 4
217 Lise Pedersen 60+K 5 55:29 5
335 Boye Rosengaard 60+H 5 27:32 1
204 Otto Kristensen 60+H 5 27:43 2
314 Jeanette Ertman PW 5 47:27 1
313 Marianne Jakobsen PW 5 47:30 2
30 Jeanette Nielsen PW 5

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha