Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Resultater 5 km Hvalsøløbet 3. juni

Rettelser: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Diplom Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klassebeskrivelse:    
458 Johan Scheibelein Hvalsø Løbeklub D1 31:37 1 D1 Drenge optil 10 år      
269 Thor Lykke Sørensen D2 19:37 1 D2 Drenge fra 11-15 år
256 Andreas Foverskov D2 24:37 2 M Mænd
468 Oliver Christensen D2 24:43 3 M 60+ Mænd fra 60 år
455 Nicholai Schou D2 24:45 4 P1 Piger optil 10 år
240 Jacob Jørgensen Hvalsø Løbeklub D2 24:49 5 P2 Piger fra 11-15 år
457 Ludvig Scheibelein Hvalsø Løbeklub D2 29:54 6 K Kvinder
K 60+ Kvinder fra 60 år
264 Clara Langer Zorba P1 31:44 1 W Powerwalk
440 Sarah Bolenius P1 34:18 2
265 Alma Langer Zorba P1 37:55 3
446 Sandie Damm P1 48:46 4
447 Caroline Mahlert P1 48:46 5
485 Laura Majlbro P1 48:50 6
484 Johanne Majlbro P1 48:53 7
448 Benedicte Mahlert P2 30:38 1
475 Cecilie Senik Hvalsø Løbeklub P2 30:39 2
464 Nynne Vedel Hvalsø Løbeklub P2 31:49 3
463 Simone Justesen Kr. Hyllinge Håndbold P2 31:50 4
253 Anna Michelsen P2 32:22 5
452 Sarah Vestermarken Hvalsø Løbeklub P2 34:44 6
461 Thea Ambus Hvalsø Løbeklub P2 35:44 7
262 Line Nielsen P2 49:56 8
435 Susanne Hansen Hvalsø Løbeklub D 24:37 1
279 Dorte Wied Hvalsø Løbeklub D 24:45 2
270 Signe Lykke Sørensen D 26:13 3
251 Lone Hartz Greve Trim D 27:19 4
443 Anne Fransson Hvalsø Løbeklub D 28:18 5
245 Trine Jørgensen Hvalsø Løbeklub D 28:41 6
276 Ditte Jørgensen D 29:02 7
474 Carina Matysiåk D 29:38 8
488 Berit Hansen D 29:38 9
476 Heidi Senik Hvalsø Løbeklub D 30:40 10
449 Nina Mahlert D 31:07 11
274 Anita Sleby Tølløberne D 31:48 12
277 Merethe Jørgensen Hvalsø Løbeklub D 32:21 13
254 Lena Michelsen D 32:23 14
280 Irene Salcis D 33:00 15
491 Gurli Dresler D 33:03 16
472 Henny Maj Rasmussen Hvalsø Løbeklub D 33:23 17
250 Sonja Clausen Hvalsø Løbeklub D 34:01 18
490 Rassel Dalgaard D 34:09 19
247 Lene Jensen Hvalsø Løbeklub D 34:12 20
451 Lotte Vestermarken Hvalsø Løbeklub D 34:12 21
252 Gitte Mathiasen Tølløberne D 34:31 22
281 Muna Mishra D 34:36 23
480 Tina Christensen Hvalsø Løbeklub D 34:37 24
470 Bitten Christensen Hvalsø Løbeklub D 34:38 25
282 Abi Mishra D 34:41 26
439 Lea Jensen Hvalsø Løbeklub D 34:43 27
473 Ulla Halkjær D 34:44 28
236 Lisbet Løvendahl D 35:47 29
462 Malene Ambus Hvalsø Løbeklub D 35:50 30
257 Anna Larsen Hvalsø Løbeklub D 35:57 31
263 Mette Trostmann Hvalsø Løbeklub D 36:04 32
467 Ment Rasmussen Hvalsø Løbeklub D 36:04 33
479 Alberte Jensen Hvalsø Løbeklub D 36:29 34
482 Caroline Plieman Hvalsø Løbeklub D 36:30 35
238 Kristina Dollerup D 36:36 36
237 Annika Thaysen Hvalsø Løbeklub D 36:43 37
445 Annette Øster Hvalsø Løbeklub D 36:45 38
453 Suzette Hansen D 37:23 39
266 Lone Langer Zorba D 38:06 40
459 Birgitte Petersen D 38:56 41
259 Joan Damm Hvalsø Løbeklub D 40:56 42
258 Anne Mette Kyhn Hvalsø Løbeklub D 42:34 43
478 Irene Bjergfurt Hvalsø Løbeklub D 42:34 44
275 Mette Hansen Hvalsø Løbeklub D 45:50 45
486 Mette Ravnholdt D 48:58 46
272 Gitte Dedenroth Hvalsø Løbeklub D 60+ 29:34 1
483 Claus Olsen Team Lysløjpen H 18:58 1
239 Kenneth Holmbjerg Lejre Night Runners H 19:06 2
248 Jens Møller-Munkøe Lejre Night Runners H 19:21 3
249 Bo Toftmann Christensen Lejre Night Runners H 20:12 4
456 Tim Raagaard Hvalsø Løbeklub H 20:24 5
442 Thomas Anderson Lejre Night Runners H 20:36 6
481 Philip Greve H 20:51 7
450 Jesper Michelsen Lejre Night Runners H 21:19 8
489 Carsten Limkilde H 24:21 9
460 Henrik Poulsen Tølløberne H 25:59 10
255 Jan Ahrenst H 26:05 11
268 Bjørn Lykke Sørensen H 26:14 12
444 Stefan Fransson Hvalsø Løbeklub H 27:32 13
487 Morten Engel Hvalsø Løbeklub H 27:33 14
260 Per Jensen H 27:56 15
271 Jens Olesen Hvalsø Løbeklub H 28:11 16
469 Ole Larsen Hvalsø Løbeklub H 28:15 17
261 Carsten Jakobsen H 29:18 18
466 Lars Henneberg Hvalsø Løbeklub H 30:31 19
267 Claus Langer Zorba H 31:38 20
441 Thomas Bolenius H 34:30 21
471 Stig Christensen Hvalsø Løbeklub H 34:45 22
454 Alexander Schou H 49:51 23
437 Jesper Caro Westergaard Hvalsø Løbeklub H 35.25 24
436 Jakob Schmidt Hvalsø Løbeklub H 60+ 24:10 1
465 Ole Svendsen OKR H 60+ 29:08 2
246 Knud Jensen Hvalsø Løbeklub H 60+ 31:40 3
273 Arne Markussen H 60+ 34:10 4
235 Pius Hungerbühler Borup Løbeklub H 60+ 35:11 5
438 Carsten Jensen Hvalsø Løbeklub H 60+ 36:13 6
477 Jan Raukilde H 60+ 36:39 7

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha