Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Resultater 10 km Hvalsøløbet 3. juni

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klassebeskrivelse: Formler store bogs
Ved rettelser send Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. D1 Drenge optil 10 år ::
Diplom Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
D2 Drenge fra 11-15 år
M Mænd
M 60+ Mænd fra 60 år
P1 Piger optil 10 år
P2 Piger fra 11-15 år
790 Anni Vedel Hvalsø Løbeklub D 45:11 1 K Kvinder
779 Nina Henriksen D 51:46 2 K 60+ Kvinder fra 60 år
783 Jeanie McElkjær Hvalsø Løbeklub D 52:08 3 W Powerwalk
792 Pia Lauritsen Hvalsø Løbeklub D 53:06 4
612 Ulla Ehbrecht Team Ehbrecht D 53:32 5
785 Else-Marie Schebelein Hvalsø Løbeklub D 54:05 6
774 Lone Pedersen Hvalsø Løbeklub D 54.33 7
787 Charlotte Havgaard Hvalsø Løbeklub D 1:01:42 8
789 Karin Andersen Hvalsø Løbeklub D 1:03:51 9
768 Birgitte Schmidt Hvalsø Løbeklub D 1:04:01 10
758 Helle Pedersen Hvalsø Løbeklub D 1:04:03 11
604 Ann Jensen Slagelse D 1:18:10 12
605 Anita Larsen Slagelse D 1:18:13 13
793 William Lauritsen Hvalsø Løbeklub D1 53:03 1
794 Simon Lauritsen Hvalsø Løbeklub D2 53:04 2
759 Lars Lohmann Lejre Night Runners H 38:33 1
767 Morten Rosenbak Lejre Night Runners H 39:16 2
766 Michael Kofoed Lejre Night Runners H 40:21 3
608 Lars Karlsen Hvalsø Løbeklub H 40:29 4
778 Thomas Lund Jensen Lejre Night Runners H 41:05 5
791 Jesper Knudsen Hvalsø Løbeklub H 41:48 6
761 Martin Christtreu Team Lysløjpen H 42:04 7
618 Rasmus Studsgaard H 42:13 8
782 Peter Burchardt Hvalsø Løbeklub H 43:10 9
603 Mogens Hedengran Hvalsø Løbeklub H 43:23 10
764 John Pedersen H 45:27 11
617 Jan Ellefsen Hvalsø Løbeklub H 46:03 12
610 Carsten Jørgensen Hvalsø Løbeklub H 46:40 13
784 Carsten Scheibelein Hvalsø Løbeklub H 46:47 14
760 Mads Christiansen Hvalsø Løbeklub H 47:31 15
763 Stephen Christensen Saaby Fodboldklub H 47:36 16
781 Sebastian Schou H 48:24 17
762 Tino Jørgensen Hvalsø Løbeklub H 48:39 18
601 Henrik Morton H 48:40 19
616 Uffe Jensen Team Lysløjpen H 49:26 20
773 Finn Malmos Hvalsø Løbeklub H 49:28 21
602 Lars Juncker Hvalsø Løbeklub H 49:37 22
776 Anders Mathiasen Tølløberne H 49:58 23
614 Flemming Birck Pedersen Hvalsø Løbeklub H 50:29 24
777 Jørgen Mathiasen Tølløberne H 50:33 25
765 Mikkel Halgren Pedersen H 51:50 26
611 Claus Bülow Hvalsø Løbeklub H 53:53 27
769 Bjørn Østerild Hvalsø Løbeklub H 54:08 28
615 Lars Mejlbro Hvalsø Løbeklub H 54:19 29
788 Troels Havgaard Hvalsø Løbeklub H 55:44 30
772 Morten Pedersen Tølløberne H 55:52 31
607 Jesper Høy Hvalsø Løbeklub H 56:33 32
770 Michael Hartz Greve Trim H 57:20 33
278 Per Ehbrecht Team Ehbrecht H 1:00:33 34
780 Per Schou H 1:00:40 35
775 Morten G. Hansen H 1:00:44 36
786 Ingo Andreasen Hvalsø Løbeklub H 1:08:32 37
606 Allan Ørsund Hvalsø Løbeklub H 1:18:14 38
609 Mogens Dalsgaard Hvalsø Løbeklub H 60+ 52:18 1
771 Jan Larsen Hvalsø Løbeklub H 60+ 54:26 2
613 Kurt Ehbrecht Team Ehbrecht H 60+ 58:09 3

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha