Løbsresultater
Hvalsø Løbet april 2011
Skovløberen 2014

Hvalsøløbet 26. juni 2011 - Resultater 5 km

Har du rettelser, så kontakt Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Ønsker du dit diplom tilsendt på mail, så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. Husk at opgive navn, startnummer og distance.

Startnummer Navn Alder Evt klub Klasse Distance Tid Placering Klasse beskrivelse:
97 Louis Cantby Korsør D1 5 22:01 1 P1 Piger optil 10 år
400 Magnus Boserup Hansen D1 5 25:25 2 P2 Piger fra 11-15 år
397 Marcel Christiansen Hvalsø Løbeklub D1 5 26:44 3 K Kvinder
153 Magnus Albertsen Hvalsø Løbeklub D1 5 26:49 4 D1 Drenge optil 10 år
359 Kristen Street RIMO D1 5 34:04 5 D2 Drenge fra 11-15 år
367 Simon Severin D1 5 34:24 6 M Mænd
414 Miklos Olsen D1 5 38:24 7 W Powerwalk
387 Oscar Hartmann S+ D1 5 40:59 8 K 60+ Kvinder fra 60 år
138 Alexander Rasmussen Hvalsø Taekwondo D1 5 46:15 9 M 60+ Mænd fra 60 år
147 Jonas Eilersen S+ D1 5 47:28 10
99 Rasmus Kristensen Korsør D2 5 19:42 1
100 Kevin Sørensen Korsør D2 5 20:11 2
143 Tobias Møller Saksun Hvalsø Løbeklub D2 5 21:19 3
162 Marcus Olsen Hvalsø Løbeklub D2 5 22:12 4
737 Mads Albertsen Hvalsø Løbeklub D2 5 22:48 5
98 Casper Kristensen Korsør D2 5 23:08 6
159 Durga Mistra Hvalsø Løbeklub D2 5 23:27 7
418 Mikkel Ehbreckt D2 5 26:22 8
360 Rune Street RIMO D2 5 38:42 9
384 Kenneth HolmBjerg LejreNightRunners M 5 18:24 1
161 Kasper Rønnow StudieXpressen.dk M 5 18:42 2
89 John Sørensen Korsør M 5 19:39 3
163 Bugge Daniel Hvalsø Løbeklub M 5 20:04 4
154 Bjørn Jensen RIMO M 5 20:23 5
383 Michael Bødker M 5 21:32 6
366 Rene Kristensen M 5 22:27 7
378 Rene Tajima Beier M 5 22:31 8
382 Martin Hansen Løb For Livet M 5 22:42 9
403 Jesper Olsen M 5 23:03 10
90 Dennis Kristensen Korsør M 5 23:11 11
158 Bhola Mistra Hvalsø Løbeklub M 5 23:27 12
91 Johnny Zankel Korsør M 5 23:42 13
371 Thomas Christiansen M 5 23:57 14
129 Peter Friis M 5 24:28 15
370 Thomas Nannestad M 5 24:51 16
160 Dennis Pedersen Kr. Eskilstrup M 5 25:19 17
362 Peter Hansen M 5 25:19 18
374 Ivar Haugaard Hansen M 5 26:21 19
396 Anders Koogi M 5 26:57 20
402 Tom Christiansen Hvalsø Løbeklub M 5 27:49 21
416 Per Ehbreckt M 5 28:55 22
131 Barne Nordbjerg M 5 32:19 23
368 Gert Nielsen Hvalsø Løbeklub M 5 34:26 24
363 Henrik Parbst Petersen M 5 34:32 25
411 Claus Olsen Hvalsø Løbeklub M 5 38:24 26
373 Ingrid Larsen M 5 54:23 27
155 Hans Jørgen Hansen RIMO M 60+ 5 26:37 1
394 Ole Svendsen Roskilde OK M 60+ 5 28:05 2
136 Tommy Olsen M 60+ 5 30:14 3
150 Kristian Pedersen M 60+ 5 32:23 4
358 Pius Hungerbühler Borup Løbeklub M 60+ 5 35:19 5
152 Naja Albertsen Hvalsø Løbeklub P1 5 34:36 1
415 My Olsen P1 5 53:13 2
157 Stine Solmer Hansen P2 5 20:51 1
298 Mia Godtfredsen Korsør P2 5 22:15 2
376 Julie Haugaard Hansen P2 5 25:16 3
375 Marie Haugaard Hansen P2 5 29:08 4
417 Monika Ehbreckt P2 5 33:07 5
148 Josefine Eilersen S+ P2 5 46:26 6
413 Mitzi Olsen P2 5 53:13 7
410 Trine Roed-Birke Team Roed K 5 24:57 1
407 Stine Ellefsen K 5 26:26 2
134 Gitte Sunddal Borup K 5 26:28 3
395 Ditte Titskov K 5 26:56 4
128 Mette von Bülow Hvalsø Løbeklub K 5 27:22 5
140 Samantha Prier Orø Løbeklub K 5 27:58 6
401 Charlotte Boserup K 5 28:50 7
365 Linda Wille K 5 28:54 8
377 Solveig Haugaard Hansen K 5 29:16 9
146 Tina Beckmann K 5 29:22 10
130 Heidi Olesen K 5 29:53 11
390 Karin Andersen K 5 30:19 12
379 Hanne Nielsen K 5 30:24 13
372 PiaGitte Christiansen K 5 30:58 14
380 Marianne Hansen K 5 30:58 15
361 Helle Pedersen Hvalsø Løbeklub K 5 31:05 16
391 Britta Vestergaard Hvalsø Løbeklub K 5 31:19 17
141 Hanne Plambæk K 5 31:25 18
381 Malene Hansem K 5 31:42 19
406 Mette Olesen K 5 31:43 20
386 Pia Christensen Hvalsø Løbeklub K 5 31:59 21
135 Susanne Carsen Viby K 5 32:04 22
132 Bente Nordbjerg K 5 32:19 23
404 Irene Ann Salees K 5 32:32 24
392 Henny Maj Rasmussen Hvalsø Løbeklub K 5 33:30 25
385 Marianne Friis K 5 33:55 26
151 Anne Mette Albertsen Hvalsø Løbeklub K 5 34:36 27
364 Majbritt Jørgensen Hvalsø Løbeklub K 5 35:19 28
405 Rassel Dalgaard K 5 35:23 29
139 Gogo Næsted Orø Løbeklub K 5 35:59 30
144 Elena Schmidt Hvalsø Løbeklub K 5 37:17 31
133 Mette Olsen K 5 37:42 32
398 Karina Petersen K 5 38:31 33
388 Sanne Hartmann S+ K 5 41:07 34
149 Mette Wiemann S+ K 5 47:29 35
412 Camilla Olsen K 5 53:14 36
93 Ann Karina Zankel Korsør K 5 25:31 37
731 Tine Buurgaard Løb For Livet K 5 25:42 38
94 Tina Kristensen Korsør K 5 25:48 39
393 Inge Jørgensen Roskilde OK K 60+ 5 26:08 1
137 Gerda Maria Christiansen U63 K 60+ 5 27:00 2
399 Gitte Dedenroth K 60+ 5 29:33 3
145 Marie Petersen Borup K 60+ 5 32:00 4
156 Lene Ehbrecht Team Ehbrecht K 60+ 5 33:06 5
389 Birgitte Gregersen K 60+ 5 47:36 6
369 Kaj Sunddal W 5 44:08 1
142 Bitten Bacher Løb For Livet W 5 47:59 2

Nyhedsbrev

Ønsker du at være med medlem af Hvalsø Løbeklub eller bare holde dig opdateret med hvad der sker i klubben, så tilmeld dig vort nyhedsbrev.
captcha